Koç Burcunda Yeniay

e033c60ff44e1d5ee926ea3ce88d32d9.jpg

Hayatımızda pek çok şey yeniden bir form kazanmaya başlayacak olabilir…

5 Nisan Cuma günü (11:50) Koç Burcunun 15. derecesi içinde bir yeniay gerçekleşiyor.
Önemli miktarda başlangıç enerjisi taşıyan Koç yeniayı özellikle 5 Nisan – 19 Nisan arası süreçte güçlü dürtüsel güdüler ile hareket etmeye başlayacağımızı göstermekte. Başlangıçlar yaratma,direkt harekete geçme, hızlı ve çabuk olma, tek başına hareket etme arzusu ve isteği duyuyoruz.

Yeniay derecesi Alpheratz sabit yıldızı ile kavuşmakta. Bu sabit yıldız hız, bağımsız davranışlar, özgürlüğe düşkün olma etkileri taşıyor (Brady). Yeni başlangıçlar yapma hevesi ve coşkusunun yüksek enerjisini kendimizde hissederken, enerjimizi içinde bulunduğumuz koşulları yenileştirmeye, geliştirmeye hatta tamamen değiştirmeye kanalize edecek olabiliriz.

Yeniayın dispozitörü Mars, Mirfak sabit yıldızı ile kavuşum yapıyor. Bernadette Brady’ye göre savaşma, mücadele etme gücünü simgeleyen yıldız İkizler burcu yerleşiminde. İsteklerimizi gerçekleştirmeye yönelik cesaretimiz artıyor. Yeniay ile birlikte gelen süreçte ani ve aslında üzerine pek de düşülmemiş bir hareket anlayışı içinde olabileceğimizi söyleyebiliriz.

Yeniay derecesi Jüpiter ile üçgen açıya ilerlerken Satürn ile 90 derecelik açı yapmakta.
Güçlü hedef güdüsü ile gözükara bir mücadeleye girişmenin de söz konusu olabileceğini bilir ve içinde bulunduğumuz koşulları doğru yönetebilirsek süreci kendimize faydalı hale getirebiliriz. Satürn’ün disipline eden tavrı, ateş ve hava elementi vurgusu taşıyan yeniay üzerinde yapıcı ve sağlamlaştırıcı rolü ile kendini gösterecek. Bu dönem karşımıza çıkan zorlukların alt satırlarını dikkatlice okuyabilmek önemli; sabır, çalışkanlık, düzen ve sorumluluk ile yola çıktığımız da amaçlarımıza yönelik başarılı sonuçlar alabileceğimizi aklımızda tutmakta fayda var, değerlendirebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: