MARS/SATÜRN KARŞITLIĞI 14 HAZİRAN 2019

359b16d4725c2d55b97c4b6e1e769834.jpg

 

Oğlak burcunda Satürn ve Yengeç burcunda Mars gökyüzünde birbirine karşıtlık yaparak ilerlemeye başladılar.

Ay düğümleri ile birlikte hareket eden iki zorlu gezegenin 14 Haziran günü kesin derecesine varacak karşıtlığı içinde bulunduğumuz süreçte kişisel ve global bazda bazı sorunları, bazı zorlanmaları, çatışmaları ortaya çıkarabilir.

Mars/Satürn karşıtlığını yüksek miktarda ve sınırlandırılmaya, biçim verme altına alınmaya çalışılmış güçlü ve aktif bir enerjinin yarattığı şiddetli gerilime benzetebiliriz.

İçinde bulunduğumuz süreçte kendimizi bazı yönlerden engellenme, kısıtlandırılma içinde hissedecek olabilir, isteklerimizi elde etmenin zorlu mücadelesine mecbur kalmış olarak bulabiliriz. Duygusal yaklaşımlar gösterdiğimiz olaylara tepkilerimizde duygusal ağırlıklı kararlar etkili olurken, duygusal bağlar, ailevi konular çok daha fazla gündemimizi meşgul edebilir.

Almamız gereken sorumluluklar veya önem vermemiz gereken duygusal beklentiler ile karşılaşıyor olmak mümkün. Önümüzdeki yaklaşık 20 günlük sürede olaylara yaklaşımımızda aşırı agresif hatta pasif agresif bir tavır içinde olabileceğimizi aklımızda tutmakta yarar var. Ani öfke patlamalarının getireceği yıkan, yok eden türde davranışların yol açabileceği zararlı sonuçlara dikkat. Ne için hareket ettiğimizi ve neye karşı yada kime karşı hareket ettiğimizin bilincinde olmak, gerçekten ne istediğimizi bilerek ve ölçülü, disiplinli hareket edebiliyor olmak ise hayatımıza kalıcı ve güçlü değerler katmak için oldukça elverişli enerjiler taşımakta. İki gezegenin arasında oluşan karşıtlığı bu yönü ile görebilmek önemli farkındalık getirebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: