MARS KUZEY AY DÜĞÜMÜ KAVUŞUMU 13 HAZİRAN 2019 MARS/SATÜRN KARŞITLIĞI 14 HAZİRAN 2019

SFPage.jpg

Oğlak burcunda Satürn ve Yengeç burcunda Mars gökyüzünde birbirine karşıtlık yaparak ilerlemeye başladılar.

Ay düğümleri ile birlikte hareket eden iki zorlu gezegenden Mars, 13 Haziran Perşembe günü Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum derecesinde olacak. İki gezegenin karşıtlığı ise 14 Haziran günü kesin derecesine varıyor.

Mars/Satürn karşıtlığını yüksek miktarda ve sınırlandırılma, biçim verme altına alınmaya çalışılmış güçlü ve aktif bir enerjinin yarattığı şiddetli, gerilimli bir enerjiye benzetebiliriz. İki gezegenin birbiri ile birlikte çalışması ortak bir odak noktası için kanalize olmuş yüksek bir enerji halini alırken, iki gezegenin birbiri ile kutupsallık enerjisi ile çalışması ise güç ve karar verme mekanizmaları (Otorite) tarafından yönetim altına alınmak istenilen bir güce ya da otoritenin kendi üzerinde kurduğu baskıya karşı bir nevi bayrak açma potansiyeli taşıyan, savaşçı bir ruh figürüne benzetebiliriz.

Yengeç burcunda Mars duygusal ve yaşamsal güvenlik ihtiyacı için harekete geçme arzusu uyandırmakta. Kuzey Ay Düğümü ile Mars’ın kavuşumu yine duygusal yaklaşımlar gösterdiğimiz olaylara tepkilerimizde de duygusal ağırlıklı kararların etkili olacağını ve duygusal bağların, ailevi konuların, güvenlik temalarının özellikle bu hafta içinde çok daha fazla gündemimizi meşgul edebileceğini göstermekte.

Bir yanda üzerimize aldığımız sorumluluklarımız, kariyer ve başarı planlarımız varken bir diğer yanda öncelik vermemiz gereken duygusal beklentilerin getirdiği zorlukların arasında kalıyor olduğumuzu düşünebiliriz. Önümüzdeki yaklaşık 10 günlük sürede olaylara yaklaşımımızda ani öfke patlamalarının getireceği yıkan, yok eden türde davranışların yol açabileceği zararlı sonuçlara dikkat etmekte fayda var.

Kişisel olarak etkisini görebileceğimiz gibi global boyutta, toplumsal konular, dünya gündeminde bu yönde gelişen olaylar ile karşılaşıyor olabiliriz. Ülkemiz natal haritası üzerinde 1/7 aksına düşen görünüm diğer ülkeler ile olan ilişkilerimize dair bazı sorunlu, gerilimli olayların açığa çıkma potansiyelinin varlığına işaret etmekte. Dışarıdan gelen baskıcı tutumlara karşı kendimizi savunmaya yönelik hareketleri, içsel güvenliğimizin tehdit altında olduğunu hissetmenin getireceği duygusal, korumacı ve aynı zamanda mücadeleci tavırları ülkece sergilemek zorunda kalacak olabiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: