Aslan Burcunda Yeniay

9701f76c5c095a439c31a66f1759bb56

 

START almışçasına yüksek bir  motivasyon ile kendimizi ifade etmek, isteklerimizi gerçekleştirmek üzere harekete geçiyor olduğumuz yeni bir sürece giriyoruz.

 

1 Ağustos Perşembe günü Aslan burcunun 8. derecesi içinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Yeniay derecesi Venüs ve Mars ile kavuşum yapıyor ve yeniay esnasında retro hareketini sonlandırmış olan Merkür durağan konumundan ilerlemeye başlıyor.

Yeni ay derecesi retro Jüpiter ve Ceres ile birlikte gökyüzünde büyük ateş üçgeni oluştururken, Uranüs 90 derecelik açı ile -Venüs kavuşumlu- yeniay derecesi üzerinde oldukça etkili.

Start almışçasına yüksek bir motivasyon ile kendimizi ifade etmek, isteklerimizi gerçekleştirmek üzere harekete geçmekte olduğumuz yeni bir süreç içine giriyoruz.

Özgüvenli, kendinden emin, ne istediğini bilen ve kendine verdiği değer anlayışı yükselmiş bir psikoloji ile amaç duygumuza yoğunlaşabilir, -sıradan ve basit isteklerin dışında-  artık çok daha görkemli, saygı değer, ihtişamlı sonuçların beklentileri ile yol  almaya yönelebiliriz. Aşk ve sevgi ile bağlı olduğumuz veya tutkusunu duyduğumuz hedeflerimiz için kendimizi hazır hissediyor olabilir ve hayatlarımıza bu yönde değişimler çekiyor olabiliriz.

Yeni başlangıçlar içinde olmak için uygun bir zaman dilimine işaret eden yeniay aynı zamanda hayatımızda gerçekleşmek üzere olan yeniliklerin ve değişimlerinde habercisi.

Belki de bu yeniay ile birlikte kendimizi; geçmişten gelen uzun süredir sürüncemede kalmış, bir noktaya, çözüme bağlanamamış birçok konuda son noktayı koyabilme gücü ve yetisini ele geçirmiş olarak bulabileceğiz. Onay vereceğimiz ya da start vereceğimiz her türlü girişim hayatımıza önemli miktarda radikal değişimler getirecek olabilir.

Bireysel olarak bugüne kadar geri planda kalmış olan taleplerimizi ortaya çıkaracak olmanın güvenini ve cesaretini kendimizde bulabileceğiz. Sarsıcı değişimlere gebe bir dönem içinde olduğumuzu bilmek ve gerçekte aradığımız şeyin ne olduğunun iyi bilincinde olmak bu yeniay sürecinin (önümüzdeki 15 gün) en önemli kıstası oluşturmakta.

Altı boş, bir güç gösterisi ya da kuvvet gösterisi amacı taşımadığından emin olduğumuz isteklerimiz ile hareket ediyor olmaya dikkat etmek yerinde olur. Aslan burcunda Mars’ın Satürn ve Neptün ile gerçek bir Yod kalıbı içinde olduğunu unutmamak gerekmekte. Uygulanabilir, bilançosuna hazır olunan tüm işler için çok iyi bir start zemini oluşurken; sadece kof bir gösterişten ibaret olan, arkası gelemeyecek olan her türlü çıkış için ise sonrasında hüsran yaratabilir.

Bu yeniay ile birlikte; bireyselliğimiz, yönetme becerilerimiz, savaşçı tarafımız ve yararlılık gözeten yönümüz arasındaki köprüyü doğru kurabildiğimizde açılacak yepyeni kapılar bizleri beklemekte olabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: