7 – 13 Ekim haftası bizi neler bekliyor

71520751_353699302021120_3470702379714740224_n

Yeniden şekillenen, yenilenen bir nevi arınma geçirme sonrası yoluna devam edebilecek olan ilişkilerin haftası….

7 Ekim haftasına astrolojik olarak baktığımızda;

Kolay bir hafta bizi bekliyor olduğundan söz etmek zor. Kare ve karşıt açıların önemli göstergeler oluşturduğu tüm hafta için bizi mücadeleye zorlayan, üzerimize görev ve sorumluluklar almak zorunluluğu ile başbaşa bırakan türde durumlar içinde kalacağımızı söyleyebiliriz.

7 Ekim Pazar günü Jüpiter ve Juno arasında kesin derecesine varan açı aslında geçtiğimiz haftanın da etkili açılarından birini oluşturmaktaydı. Jüpiter/Juno kare açısı ilişkiler, işbirlikleri ve benzer şekilde ortaklıklar üzerine hareketlenme, dinamizm oluşturmakta. Başak burcu ilerleyişinde olan Juno ilişkilerimizi daha çok masaya yatırdığımız ve ayrıntı bir şekilde gözden geçirip sorguladığımız bir süreci anlatırken, Jüpiter ile kare açısı ilişkiler üzerinde kendi haklarımızı aramak ve yönetimsel güç eşitliği arzusu ile hareket etme anlamına gelmekte. İlişkilerimize bu gözle bakabilecek olduğumuzun farkında olmak ve anlaşma sağlamak gerekliliği hissederken aşırı zorlayıcı, kibirli, kendini üstün gören tavırlar içinde olmamaya dikkat etmekte fayda var.

Yine 7 Ekim Pazartesi günü Merkür ve Uranüs karşıt açısı sabaha saatlerinde kesinleşiyor. Kova burcunda Ay’ın da t-kare yaratarak tetikleyeceği açı risk ve gerginliğe açık enerjiler oluşturuyor, dikkat. Akrep burcunda Merkür, Uranüs karşıtlığı sözlerimizin, kararlarımızın, fikirlerimizin oto kontrolümüzün dışına çıkabilecek olduğunun göstergesi. Özellikle haftanın ilk 3 günü amacını aşan, acele ile dile gelen yada intikam alma, cezalandırma gibi duyguların sebep olabileceği türde sözler sarfetmiyor olmaya dikkat etmekte fayda var…devamı yorum kısmında

Güneş, Satürn arasında geçtiğimiz haftanın son günlerinden bu yana devam eden kare açı, 7 Ekim akşam saatlerinde en etkili derecesinde olurken bu haftanın da önemli bir göstergesini oluşturmakta. Gerçekçi ve ciddi olmak, olayların gerektirebileceği sorumluluğu üzerimize almak mecburiyeti ile karşılaşacak olabiliriz. Özellikle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri için karamsarlık yada çaresizlik hislerine kapılmak yerine amaç duygumuza yoğunlaşmak, gücümüzü ve sağlam duruşumuzu kaybetmemek sonrasında önemli başarılar kazandırabilir. Geçmiş tecrübelerden yararlanmakta oldukça faydalı olur.

8 Ekim günü akşam saatlerinde Venüs Akrep burcu ilerleyişine başlamakta. İlişkilerde aradığımız huzur yerini tutku, güç ve kontrol arayıcılığına bırakıyor. Ya hep ya hiç mantığı ile bakmaya başladığımız ilişkiler Uranüs’ün karşıtlığı ile yıkıcı enerjilerin altındalar. Ani ayrılık kararları ile karşılaşmak mümkün. Haftanın ikinci yarısı bu yönden farkında olmak çok önemli.

9 Ekim Çarşamba günü Mars ve Chiron arasında karşıt açı üstünü örtmeye, yok saymaya çalıştığımız yada bir türlü iyileştirmeyi başaramadığımız derin yaralarımızın kabuklarını tekrardan kaldıran, yarayı depreştiren olaylar içinde kendimizi bulabileğimizi göstermekte. Chiron, Mars karşıtlığı en zayıf olduğumuz noktamız ile bizi zorlarken, kendimize olan güvenimizi kaybedebilir ve çaresiz hissedecek olabiliriz. İsteklerimizi emin bir şekilde ortaya koyma konusunda sorun yaşayabilirken, sürekli müdafaa durumunda kalmak, başkalarından yardım ve destek ihtiyacının artması yada uyum sağlamak adına kendini geri çekmek, mücadeleden çekilmek, korkmak gibi durumlar içerisine çekilebiliriz.
Fiziksel olarak yaralanmalar, kazalar, sakarlıklar açısından haftanın tümünü de içine alan süreçte dikkatli olmakta fayda var. Bir diğer yandan her ne için olursa olsun harekete geçmeden önce düşünmek, yanlış yerde yanlış hamle yapmıyor olmaya dikkat etmekte çok önemli. Kendini ifade etme, istekler için hareket geçme konusunda itici bir güç duyarken ve olaylar karşında tepki verirken unutmamak gereken Ben-Sen dengesini iyi kurabilmek gerekliliği.

11 Ekim Cuma günü Pluto ile Juno arasında 120 derecelik açı, yine ilişkilerimize vurgu taşırken, belki de yeniden şekillendirilen, yenilenme ya da bir nevi arınma geçirme sonrası yoluna devam edebilecek olan ilişkilerden bahsedebiliyor olacağız.

Hepimizi güzel bir hafta bekliyor olsun diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: