İkizler Burcunda Yeniay

dca9c3c1bb818346e01ae4809cf20006-erte-art-art-deco-art
Sınırları aşma arzusu, sınırlarımızın daha ötesine geçme ihtiyacı ve özgürlüğümüzün bize sağlayabileceği tüm yeni keşiflere açık olmanın güçlü dürtülerini taşıyoruz. Yeniayın getirdiği süreçte, varolan tüm plan ve projelerin değişime uğraması, değişen fikirler, yenilenen kararlar almak mümkünken tek şart yanılmıyor olmaya çok dikkat…
Bugün 22 Mayıs Cuma günü (20:38) İkizler burcunda bir Yeniay gerçekleşmekte.
Hareketli, dinamik, dışa dönük enerjilerin etkisi üzerimizde artıyor. Yeniay önümüzdeki günlerde hem zihinsel hem fiziksel olarak çok daha fazla aktifleştirici etkilerin ortaya çıkacağını bir sürece işaret etmekte.
İletişim adı altında kısaca niteleyebileceğimiz, konuşmak, yazmak, haberleşmek gibi karşılıklı kurulan bağlantılar artarken, bilgi paylaşımı hızlanıyor. Hızlı düşünüp, çok hızlı kararlar almaya yatkınız. Yeni planlar, yeni projeler bir anda ortaya çıkabilir veya varolan tüm planlarımız ani değişim içine girebilirler.
Yeniay’ın yönetici gezegeni Merkür, Neptün ile kare açı yaparken, Yeniay derecesi ise Mars ile kare açı yapmakta. Bu zorlu açılar altında gerçekleşen yeniay süreci, olaylara, içinde bulunduğumuz durumlara karşı yüzeysel bakış açısı içinde olmanın, gerçekten anlamadan ya da dinlemeden karar veriyor olmanın ya da ani fikir yürütüyor olmanın, bizi sonrasında zarara uğratabileceği ve aslında pek bir ilerleme kaydettirmeyeceği türde enerjilere işaret etmekte. Amacının dışına çıkabilecek konuşmalar yapmamaya, sabırsızlık sergilememeye, gerçeklerden kopuk, yanılgılı kararlar alıyor olmamaya dikkat etmek bugünlerde oldukça önemli.  Satürn ile üçgen açı ise Yeniay’ın oluşturacağı motivasyonu doğru ve planlı olarak kullanabildiğimizde yapıcı etkiler elde edebileceğimizi göstermekte.  Daha önce plan aşamasında kalmış projelerimiz hem hız kazanıyor hem yeniden başlıyor olabilir.
Bakış açımızı değiştirebilmek, olaylara farklı açılardan bakmayı ve altında yatan gerçek anlamı keşfetmeye çalışmak, her şeyi kendi mantık ya da kendi aklımıza göre yargılama hatasından uzaklaşmak ise Yeniay’ın pozitif yaratımı olur.

One Reply to “İkizler Burcunda Yeniay”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: