YAY BURCUNDA AY TUTULMASI 5 Haziran 2020 Cuma

SFPage

YA İDEOLOJİLERİN SAVAŞI ÇATIŞMAYI YA DA GÜÇ BİRLİĞİNİ GETİRECEK,

YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

5 Haziran 2020 Cuma günü saat 22:12 dolaylarında Yay burcunun 15. Derecesi içinde bir Ay tutulması meydana geliyor.

Tutulma İkizler/Yay eksenine geçmiş olan tutulma serisinin ilk Ay tutulmasını üretmekte ve 2022 Nisan ayına kadar ki süreçte, hayatlarımıza önemli bir pencere açmakta olacak.

Hem en geniş hem en önemli anlamda yaşantımızda değişikliklere yer açmaya hazır hale gelmemiz gereken bir dönem bizi bekliyor diyebiliriz.

Güçlü değişim enerjisi yaşamlarımızın birçok alanında kendini göstermeye başlarken, aramızda bu değişimlere hazır olmayanlar veya değişimlere karşı ayak diretenler için zor bir dönem onları bekliyor olacak. Değişime hazır olanlarımız için ise hızlı yenilikler ve hızlı bir ivme ile gelen gelişmeleri yakalamak mümkün.

Yay Burcunun prensip haline getirdiği tüm bakış açıları, İkizler burcunun yeniliğe, gelişime ve değişime açık bakış açısı ile tekrardan şekil almaya açık olacağı bir sürece giriyor.

Değişimi sancılı ya da akıcı bir biçimde hissedeceğimiz en öncelikli kavramlar;

İnançlarımız,

Ideolojik hale getirdiğimiz fikirlerimiz

Felsefi görüşlerimiz

Adalet anlayışımız

Geleneksel değerlerimiz

Kutsal adledilmiş kavramlarımız

Siyasal, hukuksal, dinsel, etik ilkelerimiz

Evrensel, sosyal bilincimiz,

Toplumsal entegrasyon tarzımız,

Başlıkları altında toplayabileceğimiz konular üzerinde kendini gösteriyor olacak.

Girişimciliğe hazır olmak,

Dinamik olmayı öğrenmek,

Kolay adaptasyon sağlama becerimizi genişletmek,

Hızlı entegrasyon sağlamak,

Çok yönlü bakmayı benimseyebilmek,

Pratiklik edinmek,

Deneyim ve tecrübelere cesaret etmek,

Realite değişimini göze almak

kavramları ise; edinmemiz gereken yeni fikirsel ve zihinsel kavramları temsil ederek, hayatlarımızda yer almaya başlayacaklar. Olayların alt yazısını okumaya çalıştığımızda, yeni bir sürecin yaşamlarımızın farklı alanlarında ama yine de bu kavramlar ışığında yeni bir pencere açmaya başladıklarını gözlemleyebileceğiz.

Şimdi tutulma haritasına geri döndüğümüzde,

Tutulma derecesinin yine 15 derece yerleşimde olan Mars ile oluşturduğu t-kare açı kalıbı dikkat çekmekte. Güneş derecesi ile birleşen ve retro hareketinde olan Venüs t-kare’nin bir ayağını oluşturarak zorlayıcı görünüme dahil olmuş. Orta noktalar ile baktığımızda aslında haritada, Ay, Güneş, Mars ve Ay/Güneş orta noktası arasında bir Büyük Kare oluşumu olduğunu görmekteyiz. Büyük Kare’ye kavuşum ile dahil olan gezegenler ise Neptün ve Venüs.

Fikir ve görüş çatışmaları, ideolojik görüşlerin ortaya çıkarabileceği mücadeleci tavırlar, inançlar adına savaşmak, değişimi red etmek, yeniliğe kapalılık ve olası değişimin getirebileceği şiddetli korku sebebiyle agresif ya da yanlış davranış içine girmek tutulmanın etkileri olarak sıralanabilir.

Gerek kişisel gerek sosyal, toplumsal konular üzerinde gerilime ve strese açık bir süreç içinde olacağız. Durumlar karşısında karmaşıklığa, kaosa ve belirsizliğe düşmüyor olmaya dikkat etmek gerekmekte. Neyin mücadelesini veriyor olduğunu bilerek hareket etmek önemli, yanlış hamleler olayların içerisinde zarar görmeyi getirebilecekken, gerçeklerden kopuk, aşırı idealize edilmiş fikirler ya da görüşlerin savunuculuğunu yapmak, olaylar içinde bizi kurban durumuna sokacak durumlara yol açabilir.

Diğer kişiler ile olan ilişkilerimizde istediğimiz uyumu yakalamak çok kolay olmayacak ve ihtiyacımız olan istikrarı kolay sağlayamayacak olabiliriz. Çok da barışçıl bir ortamın bizi beklediğini söylemek zor. Ve yine toplumsal konular üzerinde de barışçıl ortamların yerini çatışmacı bir profile bırakacak olduğunu öngörebiliriz. Oluşan görünüm, değişime açık olmanın, değişen şartlara adapte olma becerisinin geliştirilmesinin gerekliliği ile birlikte yine değişen şartlar içinde yanlış yönlere savrulmuyor olmaya dikkat etmeyi gerektirmekte.

Buda’nın dediği gibi  “Her şeyden şüphe et ve kendi ışığını bul”.

Dilara Efeoğlu

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: