Merkür retrosu son günlerinde…

12 Temmuz Pazar günü ileri hareketine yönelecek ve bir süredir beklediğimiz ya da beklettiğimiz kararlarımızı uygulamaya koymanın sabırsızlığını yavaş yavaş hayatlarımıza taşıyacak. Şimdilerde biraz daha sabırlı olmak ve en azından önümüzdeki haftaya kadar plan aşamasında kalmak daha faydalı olabilir.

İleri hareketine başlayacak olan Merkür, gelecek hafta itibariyle, çok daha dışa dönük ve daha aktif bir haberleşme trafiği, kontak kurma ve iletişim bağı içinde olacağımızı ifade etmekte. Yeni alınacak kararlar ve alınmış olan kararların hızlıca uygulamaya konulma arzusu içinde olmak oldukça mümkün.

Merkür geçtiğiniz 8 Temmuz günü Mars ile olan karesini kesinleştirmiş ve retro konumunda olduğu için çok da fazla kendini dışarı yansıtmamıştı. Daha çok içsel ya da zihinsel anlamda projelendirilen düşünceler ve planlar içinde olduğumuz bir süreç içindeydik ve süreç önümüzdeki haftaya kadar bu şekliyle sürecek. Önümüzdeki hafta başı itibariyle ileri hareketine başlayan Merkür, Temmuz ayı boyunca Mars ile olan kare açı görünümü sürdürerek ilerliyor. Bu durum, oldukça hareketli ve aktif bir haberleşme trafiği içinde olacağımızı göstermekte.

Kararlarımızı, düşüncelerimizi ortaya koymak ve gerçekleştirmek adına mücadele vermeye yöneliyoruz.

Üzerimize düşen sorumlulukları almak, ailevi ya da diğer kişilere karşı mesul olduğumuz yükümlülükleri yerine getirmek adına Temmuz ayını doğru ve faydalı değerlendirmek bizler için oldukça önemli olabilir. Bu açıdan özellikle 20 Temmuz dolaylarındaki günler önemli etkiler getirmekte.

Gelecek ile ilgili endişelerimiz ya da içinde bulunduğumuz koşulları iyileştirme çabalarımız bizi daha fazla inisiyatif almaya ve harekete geçmeye itmekte. Olumlu anlamda değerlendirmek için, koşulları belirlemek adına kendimize çok daha güvenebilir ve fikirlerimizi gerçekleştirmek adına harekete geçebiliriz. Unutmamız gereken ise, aşırı reaksiyonlar vermeye açık bir süreç içinde olduğumuz yani; aşırı savunmacı, aşırı duygusal kararlar ile hareket etmiyor olmak.
dilarabasarefeoglu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: