Yengeç Burcunda Yeniay

Yarın, 20 Temmuz Pazartesi günü (20:32) Yengeç burcunun 28. Derecesinde bir yeniay gerçekleşecek.

Yeniay; sağlam temeller ve sağlam bir gelecek, içinde bulunduğumuz koşulları korumak ve çok daha iyileşmiş hale getirmek arzusu ile harekete geçmek üzere olduğumuzu ifade etmekte. Hayatlarımıza katmak üzere olduğumuz yenilikler, önemli başlangıçlar hatta aslında bir nevi önemli kavşaklar yaşantılarımızda geleceğe yönelik önemli şekillendirici durumlar halini alacak olabilir.

Yöneticisi olduğu burçta, Yengeç burcunda gerçekleşen yeniay, yine yöneticisi olduğu burçta ilerleyen Satürn ile karşıtlık yapmakta. Derece bazında güçlü bir karşıtlıktan söz ediyoruz. Yeniay enerjisinin üzerinde Satürn’ün etkisi çok yoğun. Satürn içinde bulunduğumuz süreç için bir nevi baskın bir karakter rolüne bürünecek ve böylece hayatlarımıza önemli kavşaklar ve belirlenmiş koşullar getirecek. Belki bazılarımız için iş, meslek, kariyer alanında önemli yol ayrımları ile birlikte önemli başlangıçlar getirirken, bazılarımız için ev, yuva, aile ya da çocuklara dair konularda kişiyi yeni girişimlere yönelten hatta bir nevi mecbur bırakan durumları hayatlara taşıyacak.

Ciddi düşünmemiz gereken ve içinde bulunduğumuz koşullara ciddi yaklaşmamız gereken bir süreç başlangıcında olduğumuz bir gerçek. Önemli sorumluluklarımızı hatırlatan olaylar bizi bekliyor olabilirler. Bugünü şekillendirirken geleceğimiz şekillendirdiğimizi aklımızda tutmakta fayda var.

Şimdilerde her yeni attığımız adımın bir bedeli olabilir! Bedel üzerimize düşeni yerine getirmenin ta kendisi olacakken; bedeli ödenen her adımın mükâfatının da büyük olacağını akılda tutmakta fayda var! Bunu da unutmamak; kararlarımızın getirdiği sorumluluğu üzerimize almak korkusu duyduğumuzda kazancımızı hatırlamak açısından önemli olabilir!

Dilara Başar Efeoğlu
🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: