İlişkiler, İlişkilerimiz;

İlişkiler ilişkilerimiz ; hayatımızın azımsanamayacak kadar büyük bir kısmını etkiliyor ve her birimiz, kimi zaman beklentilerimizi karşılayan kimi zaman ise beklentilerimizi karşılayamayan ilişkiler içinde kendimizi buluyoruz. İlişki deyince, ister duygusal bağlar taşıyan aşk ilişkilerimiz olsun, ister sosyal hayatta arkadaş, dost çerçevesinde ilişkilerimiz ya da anne-baba-çocuk arasında kurulu ilişkilerimiz olsun herbiri kendi içinde farklı şekillenmeler almış olsa da nihayetinde kişinin psişesin çeşitli yönlendirmelerinin ortaya çıkardığı arketipleri taşırlar.

Bir insanın en önemli ilişkisi -kendisi ile olan- ilişkisidir aslında. Kişi kendisi ile olan ilişkisini- diğerleri ile olan ilişkileri ile tanımlayacak ve ruhsal aydınlanma ancak bu ilişkiler vasıtasıyla kişinin bilincine erişim sağlayarak ruh tarafından özümsenecektir. Her bir ilişkiyi kişinin psişesinde kendisi ile olan ilişkisinin yansıması – yaratır. “Gölge arketip’ olarak karşımıza çıkan – diğer kişilerden gelen yansımalar- ilişkilerimizi oluşturur. Bu illaki kötü olacak anlamına gelmez -bazen iyi bazen kötü- olarak adlandırdığımız şekliyle hayatımızda oluşum bulur. Bilincin – bilinçdışı faktörler ile birlikte yarattığı ben – sembolik- ilişkiler vasıtasıyla benlik kavramını, kentlilik kavramını geliştirecektir.

Astrolojik doğum haritalarımız bireyin özünde kendi ile olan ilişkisini tanımlamasını sağlayacak koşulların bütünü ve nitelikleri hakkında elde edebileceğimiz en geniş argümanı sağlarlar. -Doğum haritalarında ilişkiler – ile ilgili Pazar günleri, Astroloji Okulu dergisi içinde Posta Gazetesinin ekinde yazılarımı paylaşıyorum. Arzu ederseniz her Pazar günü Posta Gazetesi alarak Astroloji Okulu dergisini ve yazılarımı takip edebilirsiniz.

Görsel, italyan sembolizminin önemli italyan heykeltraşı Leonardo Bistolfi’ye ait ‘SACRIFICE ‘ adlı eser.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: