Flaş gelişmelere açık bir hafta bizi bekliyor…

Herkese merhabalar, önümüzdeki haftaya, 19 Ekim haftasına astrolojik olarak bizi neler bekliyor diyerek bakalım. Bizi nelerin beklediğini bilmek, doğru yerde doğru şeyi yapabiliyor olmanın fırsatını sağlayacaktır.

19 Ekim Pazartesi günü:

Haftaya Mars ve Jüpiter arasında oluşan kare açının güçlü etkileri ile başlıyoruz. Koç burcunda ve retro ilerleyişinde olan Mars ile Oğlak burcu yerleşiminde olan Jüpiter arasındaki açı 19 Ekim Pazartesi günü kesin derecesine varıyor (08:37) Yönetken bir yapıyı ortaya çıkaracak, gücünü ve cesaretini bir nevi olaylar ve kişiler üzerinde güçlü bir silah olarak kullanmak anlamına gelebilecek açı, aşırıya kaçan türde davranışlar içeren etkiler ortaya koyabilecek.

Yanlış yerde yanlış çıkışlar yapmıyor olmaya dikkat etmekte fayda var. Açının etkisi bugün (Pazartesi) günü en yoğun olmakla birlikte, hafta sonuna kadar oldukça etkili. 22 Ekim Perşembe günü Oğlak burcu ilerleyişinde olan Ay iki gezegen arasındaki bu açıyı bir nevi tetikleyecek. Açının baskın etkilerinin görünür olabileceği Perşembe günü içinde dikkatli olmakta fayda var.

Mars ve Jüpiter arasındaki kare açı askeri anlamda hareketlilik ihtimalini de ifade edebilir. Bu durum Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaşın alevlenebileceği ya da dünya üzerinde başka ülkeler arasında gerilime yönelik ve askeri gücün öne çıkabileceği durumları da ifade edebilir.

İki gezegen arasındaki açı 4 Ağustos günü ilk kez oluşmuştu. Retro ile tekrarlayan açının kare fazı 23 Ocakta Boğa ve Kova burcu yerleşimlerinde tamamlanacak.

Büyük ve önemli kazalar, patlamalar, yangınlar yönünde de oldukça tehlikeli durumlara açıklık olduğu söylenebilir. Ayrıca önemli kişilere yönelik suikastlar ya da bazı sabotaj ihtimalleri ile bağdaştırılabilir.

Yine Pazartesi günü Venüs ve Jüpiter arasında üçgen açıda kesinleşmekte. Karşılıklı ilişkilerde birbirini destekleme sözkonusu olabileceğini düşündüren açı, gerçekçi ve şartların önceden ortaya konulduğu, mantıksal yaklaşımın öne çıkarabildiği türde anlaşmalar içinde olabilmenin yarar getireceğine işaret etmekte. Bu ilişkiler üzerinde uyum sağlayan, ortak bir zemin bulma konusunda pozitif imkanlar veren yönü ile fayda getirecektir.

Gün boyunca Ay, Yay burcunda ilerliyor olacak. Kendimize olan güvenimizin arttığını hissederken, isteklerimizin bir nevi savaşçısı olarak harekete geçme enerjisi ile dolu olabileceğiz. Doğru yerde doğru hamle yapabilmek kazançlı çıkacağımız durumları yaratabilmemiz sağlayabilir. Abartılı davranışlardan, aşırı risk almaktan, egosal tavırlardan uzak kalmak yerinde olur.

20 Ekim Salı günü:

Yay burcu ilerleyişini sürdüren Ay, gün içinde Mars ile üçgen açısını kesinleştirdikten hemen sonra Venüs ile kare açı yapacak. Hareketli bir gün bizi beklemekte.

Merkür ve Uranüs arasındaki karşıt açı tekrar oluşuyor. Bir asteroid olan Juno’nun da Merkür ile kavuşumda olduğunu gözardı etmediğimizde; ihlal edilmiş hakların, hukuksal ya da kanunsal sorunların ortaya çıkarabileceği çatışmacı enerjilerin öne çıkacağını söyleyebiliriz.

Yine ülkeler arasında ihlal edilmiş anlaşmalar, hukukun çiğnenmesi gibi davranışlar ile karşılaşmak mümkün.

Kazalar, özellikle hava ulaşım araçları ile ilgili kaza yada sorun riski, ticari anlaşmalarda problemler ve hava durumunda ekstrem şartlar oluşabilir.

Gün genelinde eğer çok acil değilse anlaşmalar ya da önemli konuşmaları yapmayı tercih etmemekte fayda var.

21 Ekim Çarşamba günü:

Çarşamba sabah erken saatlerde Oğlak burcu ilerleyişine başlayan Ay (09:44) gün içinde Kiron ile kare açı yaparken önemli sorumluluklar ile karşı karşıya kalmış şekilde kendimizi bulabileceğiz. Akşam saatlerine doğru Merkür ile sekstil açı yapmasıyla birlikte daha rahat ve sakin hissetmeye başlayacak, meselelere pratik çözümler üretme konusunda kolaylıklar bulacağız.

22 Ekim Perşembe günü:

Venüs ve Pluto arasındaki üçgen açı kesinleşmekte. İlişkilerimiz üzerinde bir nevi başkalaşım enerjisi dolaşıyormuş gibi hissedebileceğiz. Karşılıklı olarak içinde bulunduğumuz koşulları gözden geçirmek, yeni şartlar oluşturmak, ilişkiyi daha akılcı yaklaşımlar ile tazelemek adına değerlendirebiliriz.

Oğlak burcu ilerleyişini sürdüren Ay, Mars ve Jüpiter arasındaki kare açıyı aktif hale getirecek. İsteklerimizi elde etmek için savaşçı bir doğa ortaya koyabileceğiz. Neyin savaşını verdiğimizin farkında olmakta yarar var.

23 Ekim Cuma günü:

Sabah erken saatlerde Satürn ile kavuşum yapan Ay (07:34) ile görev duygusu yüksek bir güne günaydın diyoruz. Hemen sonrasında boşlukta ilerleyecek Ay, saat 15:17 de Kova burcu ilerleyişine başlayacak. Kova burcu ilerleyişine başlayana kadar içe dönük enerjilerin getirdiği aşırı ciddi ve karamsar duygular içinde olabiliriz. İçinde bulunduğumuz durumlar hakkında bir karar vermek gerekirse 15:17 den sonrayı beklemek daha sağlıklı olacaktır. Ay Kova burcuna geçtiğinde, daha dışa dönük ve daha enerjik hissedeceğiz. 16:22 de Güneş ile kare açı yaptığında kısıtlamalar içinde olmak istememenin getirdiği dinamik enerjiler ile hareket ediyor olabiliriz. Restleşmelere, tartışmalara açık olduğumuzu bilmekte yarar var. Gereksiz çıkışlar diğer kişiler ile aramızda sorunlar oluşmasına sebep olabilir.

24 Ekim Cumartesi günü:

Gün boyunca Kova burcu ilerleyişini sürdüren Ay, sabah erken saatlerde Uranüs ile kare açı yapıyor (08:02) bağlılıklar ya da üzerimizdeki sorumluluklardan bağımsız hareket etme ihtiyacımızın arttığı bugün, yeni kararlar almak, önemli değişimleri hayatımıza katmak isteyebiliriz.

Venüs ve Satürn arasında üçgen açı kesinleşmekte. Hafta boyunca sırasıyla Venüs’ün Jüpiter, Pluto ve Satürn ile yapacağı üçgen açı kişisel olarak ilişkilere yönelik, daha gerçekçi, daha akla yatkın ve daha çözüme odaklı olma yönünde oldukça yapıcı etkiler vermekte. Bu ilişkilerimizi tazelemek ya da gereksinimi varsa yeniden şekillendirmek için kolaylık sağlayıcı bir hafta içinde olduğumuz anlamı taşıyor. Yine de Venüs’ü yöneticisinin Merkür’ün retro olduğunu unutmamakta ve ancak yerine getirilebilecek sözleri veriyor olmaya dikkat etmekte fayda var.

25 Ekim Pazar günü:

Gün boyunca Ay Kova burcu ilerleyişini sürdürecek. Eğitimsel ya da sosyal faaliyetlere zaman ayırarak bugünü değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde Akrep burcunda Güneş ve Merkür kavuşuyorlar (21:22) Merkür’ün Güneş’in kalbinde olması olarak tanımlanan Cazimi konumu saat 18:30 ila 00:14’e kadar sürecek. Zihnimiz ve duygularımız arasında güçlü bir bağ kurulmuş olduğunu hissedebileceğimiz bu saat aralığını kendi içimize dönerek içsel rehberimiz bir nevi bizimle irtibata geçmesine izin vererek değerlendirebiliriz.

Hepimize güzel bir hafta olsun diliyorum

Sevgiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: