Sarsıcı ve Diplomatik

Yeni haftadan herkese merhaba,

Haftaya Güneş ve Merkür arasındaki kavuşumun etkileri ile başlıyoruz. Odaklanmak ve bir nevi stratejik düşünmek ve stratejik davranmak çabamız oldukça yüksek. Paylaşımcı ve kendini açıkça dışarıya belli edecek bir enerji içinde olmadığımız muhakkak.

Düşüncelerimizi plan aşamasında tutmak istiyor olabilir ve ancak gerçekten hazır olduğunda dışarıya yansıtma, duyurma isteği içinde olabiliriz. Geçen hafta daha fazla sesimizi duyurma ihtiyacı hissederken bu hafta daha planlı ve temkinli yaklaşıyor olacağız.

Belki gerçekten doğru olanda bu olur!

26 Ekim Pazartesi günü,

Balık burcu ilerleyişinde olan Ay, sabah saatlerinde Merkür ve Güneş ile üçgen açı yapıyor. Her ne kadar içe dönük ve daha merkezci bir yapı içinde olsak da yine de kendi içimizde denge bulmanın kolaylığını yakalayabileceğiz. Diğer kişiler ile olan kontaklarımızda da ortak bir zemin yaratma imkânımız var, uyum sergiler nitelikte davranışlar geliştirebileceğiz. Akşamüstü saatlerinde Ay, Uranüs ile yine rahat bir açıya ilerliyor olacak. Pratik ve çözüm becerisi getiren fikirler kendini çok daha rahat ortaya koyabilecek. Üzerine düşünülmesi gereken konular, ortaklıklar, ticari hesaplar için bugünü değerlendirebiliriz.

27 Ekim Salı günü,

Balık burcu ilerleyişini sürdüren Ay, Neptün ile kavuşum yapmakta. Hemen sonrasında Ay’ın Jüpiter ve Pluto ile uyumlu açısı etkili olacak. Gün boyunca kendimizi rahat bir akış içinde bulabilir ve bu rahat akışı diğer kişiler ile olan ilişkilerimize yansıtarak uyumlu bağlantılar gerçekleştirebiliriz.

28 Ekim Çarşamba günü,

Venüs Terazi burcu ilerleyişine başlıyor. Venüs’ün bu burçta ilerlemeye başlamasıyla birlikte, ilişkiler ve ilişkilerde karşılıklı kurulan denge önemli bir unsur halini alacak. İkili ilişkiler, ortaklaşa paylaşımlar üzerinde işbirliği içeren bir zemin yaratma arzusu artacak. Venüs Terazi burcunda karşıtlıkları uzlaştırma ilkesi ile ilişkilere yaklaşımı ifade eder.

Retro hareketini sürdüren Merkür’de bugün Terazi burcuna geri dönüyor. Böylece, ikili ilişkilerdeki gerek yazılı gerek sözlü anlaşmalar, ortaklıklara yönelik ya da herhangi ticari ya da hukuksal işlere yönelik anlaşmalar öne çıkıyor. 10 Kasım’a kadar Merkür Terazi ilerleyişini sürdürecek. Bu dönem içinde, daha önce yapılan anlaşmalarda ortaya çıkan sorunlar ve detayları yeniden ele almak gerekliliği belirebilir. Gerçekçi ve ciddi yaklaşımlar özellikle 3 Kasım sonrasında bu gibi konularda yapıcı gelişmelere imkan veriyor olacak.

Sabah saatlerinde Balık burcu ilerleyişini sürdüren Ay (11:47) Koç burcuna geçiyor ve Venüs ile karşıt açıda ilerlemeye başlıyor.

Ay ve Venüs arasındaki karşıtlık gün içinde bazı zorluklar getirebilir. Ay Kiron ile de kavuşum yapmakta, karşılıklı ilişkilerde sakinliği sağlamaya çalışmak, aceleci, kavgacı, sabırsız ya da bencil davranışlardan uzak kalmak şart. Aksi durumda, anlaşmazlıklar, sorunlar oluşma ihtimali çok yüksek.

29 Ekim Perşembe günü,

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun diliyorum!

Koç burcu ilerleyişini sürdüren Ay, yaşama hevesi ve varolma mücadelesini en içten duygular ile hissedeceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Mars ile kavuşuma yaklaşan Ay, koruyucu ve savunucu olmanın liderliğini taşıyan kutsal savaşçı gibi sanki bugün bizi ifade etmekte.

Dışa dönük ve girişimci yapımızın bize destek sağlayacağı işlerimiz için bugünü değerlendirebiliriz. Aktif olmak, harekete geçmek arzusu duyabiliriz. Aceleci ve sabırsız olmakta uzak durmak yerinde olur. Sakarlıklara, kazalara dikkat.

30 Ekim Cuma günü,

Haftanın en hareketli ve zorlu günlerinden birinde olabiliriz. Koç burcu ilerleyişini sürdüren Ay, gün içinde sırasıyla, Jüpiter, Pluto, Satürn ve Merkür ile sert açılar yapmakta. İsteklerimizi elde etmek, gerçekleştirmek için sabırsızlık duyuyor ve hemen harekete geçmek istiyoruz. Hırslı, tutkulu yaklaşımlar eğer abartılı bir hal alırsa hüsran ile sonuçlanabilir. Azimli ama sabırlı ve iyi düşünerek gerçekleştirilen yaklaşımlar ise taşıdığı motivasyon ile başarı sağlayıcı olabilir.

31 Ekim Cumartesi günü,

Boğa Burcunda Dolunay (17:49)

Akşam saatlerinde Boğa burcunun 8. derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay derecesi Uranüs ile kavuşumda. Uranüs’ün etkilerinin çok görünür olacağı bir dolunay diyebiliriz.

Dolunay haritasında Merkür’ün, Venüs’ün ve Mars’ın sert kontaklar kurduğunu görüyoruz. Bir hayli zorlu bir dolunay haritası diyebiliriz. Sarsıcı etkiler bekleyebiliriz.

Global olarak baktığımızda; Güç savaşları, rekabete ve uzlaşmasız olmaya meyleden enerjilerin aktif olması gerilimli bir süreç içinde olacağımıza işaret etmekte.

Savunma duygusu ile harekete geçmek çok mümkün. Kendi güvenliğini garantiye almak adına sıradışı, baskın, isyankar tavırlar içeren davranışlar ile karşılaşıyor olabileceğiz.

Venüs ve Chiron arasındaki karşıtlık, ikili ilişkiler, anlaşmalar, hukuksal haklar konunda sorunların gündeme gelebileceğine işaret etmekte. Merkür ve Satürn arasındaki kare açıyla birlikte; ülkeler arasındaki ilişkilerde diplomatik anlamda problemler, stres yaratan durumlar ve önemli yaptırımların gündeme gelmesi  yüksek potansiyel taşımakta.

Ülkemiz üzerinde etkisi açısından baktığımızda; Ankara’ya göre çıkarılmış haritanın yükselen üzerine denk düşen dolunay derecesi, diğer ülkeler ile aramızda oluşacak bazı rekabete açık durumların gündem yaratacağını söyleyebiliriz. Ülkeler arası ilişkilerde şartları oluşturmakta şanslı olan ve gücünü, kontrolünü ortaya koyan ülke konumunda olabileceğiz.

Yine ülkemiz haritasının 5.11. evleri üzerine düşen dolunay derecesi, diplomatik ilişkiler konusunda önemli ve ani gelişmelere açık en az 15 günlük bir süreçte olacağımıza işaret etmekte.

1 Kasım Pazar günü,

Merkür ve Satürn arasındaki kare açı kesinleşmekte. Düşüncelerimizi, fikirlerimizi gerçekleştirmek için kendimizi daha odaklı olarak hissetmemiz mümkün olacak. İçinde bulunduğumuz koşulların bizi zorlayan bir nevi disipline eden, üzerimize almamız gereken mesuliyetleri hatırlatan türde bir enerji akışı ile karşılaşacağız.

Venüs ve Chiron arasında kesinleşen karşıtlıkta bugün için ilişkilerde oluşabilecek gerilime karşı dikkati olmayı gerektirmekte.

Ay, gün boyunca Boğa burcu ilerleyişini sürdürecek ve genel olarak uyumlu açıları var. Akşam saatlerinde Jüpiter ve Pluto ile uyumlu görünümü, kararlı, duygusal olarak dengeli ve sakinlik içinde kararlar alabileceğimizi göstermekte. Üzerimize düşen sorumlulukları alabilmeye yönelik kendimizi daha rahat ve daha güçlü hissedeceğiz.

Hepimize güzel bir hafta olsun diliyorum

Sevgiyle…

Dilâra Başar Efeoğlu  Dipl. ASA 

MAPAI, OPA Member

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: