Barış Bozan Türde Hareketlere Dikkat!

Sınırlar Daralıyor!

2 – 9 Kasım haftasına astrolojik olarak baktığımızda;

2 Kasım Pazartesi günü yeni haftaya geçtiğimiz Cumartesi günü (31 Ekim) Boğa burcunda gerçekleşmiş olan Dolunay’ın etkisi ile başlıyoruz. İçinde bulunacağımız koşulların sarsıcı, şaşırtıcı ve hızlı bir şekilde yeni gelişmeler içereceğine şahit olabileceğimiz bir hafta bizi beklemekte.

5 Kasım Perşembe ve 6 Kasım Cuma günleri birçok konuda önem kaydedici gelişmeler işaret eden iki gün olarak kendini göstermekte. Perşembe akşam saatleri ve Cuma günü, Mars, Merkür/Venüs orta noktası ile itibat kurarken Ay bir nevi olaylara ivme katan hareket yaratacak.

Kişisel olarak, özel hayatımızda önemli gelişmeler yaratan durumlar içerisinde olabileceğimiz gibi uluslararası konular, diplomatik düzeyde ülkelere yönelik ilişkiler, toplumsal konular üzerinde dikkat çeken neticeler ile karşılaşabiliriz. Rekabet, çekişme, anlaşma ya da anlaşmazlıklara doğru önemli hareketlenmeler içeren bu iki güne dikkat.

Yaklaşık 14 Ekim’den bu yana retro hareketinde olan Merkür Çarşamba günü düze hareketine başlamış olacak. Akrep burcunda başlayan retro, gezegenin geri hareketi ile Terazi burcunun 25. Derecesinde sonlanıyor. Bu dereceden itibaren düz hareketine başlayan Merkür, 11 Kasım günü yeniden Akrep burcu ilerleyişine varana dek bu burçta ilerleyecek. Merkür’ün Terazi burcu geçişi 28 Ekim ile 11 Kasım arası günleri kapsıyor. Bu günler aralığında özellikle iş birliği içeren, ortaklıkları kapsayan anlaşmalar, sözleşmeler, hukuksal mutabakatlar önemli hal alabilir. Üzerinde değişim gerekliliği, anlaşmalarda sorunlar, şartların değişimi gibi koşullar ile karşılaşmak mümkün.

2 Kasım Pazartesi günü,

Merkür retrosu sona eriyor. Terazi burcunun 25. derecesinde retro hareketini sonlandıran Merkür bugün ileri hareketi öncesi durağan konumuna geçiyor. Gezegen 4 Kasım Çarşamba günü düz hareketine başlamış olacak. Bugün itibariyle gerek yazılı gerek sözlü her türlü iletişim ve karşılıklı anlaşmalar, iş birlikleri açısından gelişme elde edebileceğimizi söyleyebiliriz.

Sabah saatlerinde Boğa burcunda ilerleyen Ay boşlukta hareket ediyor. İçinde bulunduğumuz koşulları henüz değiştirmeye çalışmak ya da yeni şeylere başlamak yerine üzerimizdeki sorumlulukları yerine getirmeyi tercih etmek daha faydalı olur. Öğlen 12:59 itibariyle  Ay İkizler burcuna geçiyor. Haberleşme, bağlantı kurma gibi aktiflik gerektiren her türlü işimiz için bu saatten sonrasını değerlendirebiliriz.

3 Kasım Salı günü

Gün boyunca İkizler burcu ilerleyişini sürdüren Ay, güne Venüs üçgen açısı ile başlıyor. Dışa dönük, aktif ve sosyal bir profil çizebileceğimiz bugün, karşılıklı konuşmalar yapmak, ortak planlar üzerine düşünmek ve yeni girişimlere yönelik hazırlıklar yapmak yönünden desteklemekte. Akşam saatlerine doğru Ay, Neptün ile kare açıya ilerleyecek. Birlikte hareket etmek ve ortak kararlar almak için büyük istek ve heyecan duyabiliriz. Görünüm yakın ilişkiler kurmak açısından şans getiriyor. Verdiğimiz sözlere dikkat etmek, yerine getiremeyeceğimiz şeyleri vaat etmiyor olmaya dikkat etmek yerinde olur.

4 Kasım Çarşamba günü

Ay ve Merkür arasında oluşan üçgen açıyla bir süredir yavaşlamış ya da beklediğimiz gelişmeleri alamadığımız durumlara yönelik gelişmeler içinde olabileceğiz. Bağlantılar kurmak, haberleşme trafiği içine girmek, yeni kararlar arifesinde olmak mümkün. Önemli değişimler ile karşılaşabileceğimiz bir gündeyiz. Hızlı kararlar almaya istek ve heyecan duyuyor olabiliriz. Hayatımız ile ilgili değişimler getirecek kararlar almamız gerektiğinde, gerçekçi bakış açımızı kaybetmemeye ve yerine getirebileceğimizden çok fazla sorumluluk almıyor olmaya dikkat.

5 Kasım Perşembe günü

Sabah saatlerinde Ay Yengeç burcu ilerleyişine başlıyor. İlişkilerimiz, diğer kişiler ile olan bağların önem yaratacağı bir gündeyiz. Ortak zemin yaratma arzusu ile harekete geçebilir ya da arzu ettiğimiz ortak zemini bulma konusunda zorlanabiliriz. Venüs, Kiron ve Mars orta noktası ile bağlantı kurmakta. Duygusal kararlara açık olduğumuzu bilmekte fayda var. Ortaklıklar, iş birlikleri, sözleşmeler ve genel olarak ilişkiler üzerinde yıpratan, zarar veren, zorlayan etkiler oluşmakta. Sorunlar bir anda ortaya çıkabilir ve öfke, kızgınlık gibi ani parlayan davranışlar istenmeyen neticeler yaratabilir.

Bugün ve yarın toplumsal konular üzerinde de zorlayıcı etkiler gerilimli haberler almamıza  yol açabilir.

6 Kasım Cuma günü

Hareketli, dinamik ve önemli gelişmeler içinde olacağımız bir gün bizi bekliyor. Yengeç burcu geçişini sürdüren Ay sırası ile Güneş, Mars, Neptün, Jüpiter ve Pluto ile açı yaparak ilerleyecek. Merkür ve Satürn arasında 1 Kasım Pazar günü oluşan kare açı, Merkür’ün retro hareketi sonrasında ikinci kez kendini tekrarlamakta. Önemli sorumluluklar, duygusal baskılar içinde olup, kendimizi engellenmiş hissedecek olabileceğiz. Öfke patlamaları, sabırsızlık, ani alınan kararlar için uygun bir günde değiliz. Gerçekçi ve ayağı yere basan kararlar ile hareket geçtiğimizden emin olmak önemli.

7 Kasım Cumartesi

Sabah saatlerinde Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyecek Ay, 10:20 sularında Aslan burcu ilerleyişine başlayacak. Bu saate kadar ki sürede duygusal anlamda kapalılık ya da içe dönük hissedebileceğimizi bilmekte ve alınganlık, huzursuz içine düşmemeye dikkat etmekte fayda var. 10:20 sonrasında daha dışa dönük ve neşeli, enerjik bir yapı kazanabileceğiz. Kendimizi ifade etmek, güvenimizi sergilemek için destekleyen enerjilerden faydalanabilir ve amaçlarımızı ortaya koymanın cesaretini bulabiliriz.

8 Kasım Pazar

Aşırı abartılı davranışlara, abartılı konuşmalara, egosal çıkışların yaratacağı sorunlara, tartışmalara açık bir günde olacağız, dikkat. Ay gün boyunca Aslan burcu ilerleyişini sürdürmekte. Pazartesi günü kesin derecesine varacak olsa da gökyüzünde Venüs ve Mars karşıtlığı aktif durumda. Güneş ve Ay arasında kare açı da güne hâkim olacak. Tartışmalara, fikir ayrılıklarına, aykırılıklara zemin olduğunu bilmek ve ilişkilere bu farkındalık ile yaklaşmak önemli.

Herkese mutlu bir hafta diliyorum

Sevgiyle.

Dilara Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: