16 – 23 Kasım Haftası Gökyüzü,

Hızlı hareket etmek değil doğru hareket etmek gereken bir haftadayız!

16 – 23 Kasım Haftası

Haftaya 15 Kasım Pazar günü Akrep burcunda gerçekleşen yeniay enerjisi ile başlıyoruz. Yeni kararlar almak, yeni başlangıçlar içinde olmak için değerlendirebileceğimiz bir hafta bizleri beklemekte. Peki hangi günü ya da günleri nasıl değerlendirmek faydamıza olur? Bizi hafta boyunca neler bekliyor diyerek ve gökyüzüne baktığımızda;

16 Kasım Pazartesi günü

Venüs ve Jüpiter arasındaki kare açı bugün sabah saatlerinde kesin derecesine varıyor. İki gezegenin arasında oluşan kare açının ortaya çıkarabileceği abartılı davranışlar ve aşırı beklentili istekler özellikle ilişkilerimizde başımızı ağrıtabilir. Dikkatli ve ölçülü olmakta fayda var. Ben bilirimcilikten, egodan kaçınmak gerek sosyal ilişlerimizde gerek özel ilişkilerimizde bizi hata yapmaktan koruyacaktır.

Ay bugün Yay burcunda hareket ediyor ve akşam saatlerine doğru Mars ile üçgen açı yapıyor. Neşeli ve candan bir yapı sergileyerek, kendimize olan güven duygumuzun olumlu yanlarını çevremize yansıtabilir ve sıcak, samimi paylaşımlı ortamlar içine dahil olabiliriz.

17 Kasım Salı günü

Merkür ve Uranüs arasındaki karşıtlık sabah saatlerinde kesin dercesine varıyor. İletişimin hızlı aktığı bir hafta bizi bekliyor diyebiliriz. Özellikle hafta sonuna kadarki süreç iletişimin kontrol edilmekte zorlanıldığı birkaç güne işaret etmekte. Ay 10:54 den itibaren Yay burcunda boşlukta ilerliyor olacak. Akşam 19:34 de Oğlak burcu ilerleyişine başlayana değin, daha da dikkatli olmakta fayda var.

Merkür Uranüs karşıtlığı, ani öfke patlamalarına, sert çıkışlara, tartışma içeren konuşmalara meydan verebilir. Ani kararlar almaktan uzak kalmak yerinde olur.

Trafiğe, yolculuklarda kazalara, her türlü araç kullanımına çok dikkat etmek faydalı olacaktır. Dikkat dağınıklığı, teknik hatalar ya da teknik sorunlardan ötürü ortaya çıkabilecek kazalar üzüntü yaratabilir.

18 Kasım Çarşamba günü

Oğlak burcu ilerleyişinde olacak Ay, sırasıyla Uranüs, Merkür ve Mars ile açı yapıyor. Karşılıklı anlaşmazlıklar ya da duygusal verilen kararlarımızda bugün akşam saatlerine kadar biraz daha uyum ve olgunluk yakalayabilecek olsak ta duygusal tepkiler vermeye açık olduğumuzu bilmekte yarar var Ay ve Mars arasında oluşan kare açı akşam saatlerinde özellikle tepkisel ve gergin tavırlar içinde olmamıza sebep olabilir, dikkat.

19 Kasım Perşembe günü

Haftanın zorlu günlerinden birinde olduğumuzu bilmek doğru davranış geliştirebilmek adına bize fırsat tanıyabilir. Neredeyse gün boyunca Oğlak burcu ilerleyişini sürdüren Ay gece 23: 24 de Kova burcuna geçecek. Ay’ın bugün Jüpiter, Pluto ve Satürn ile kavuşumu, Venüs ile kare açısı ve Güneş ile sekstil açısı etkili olacak. Önemli kararlar almaya yakın olabilir, önemli mesuliyetler almak gerekliliği ile karşı karşıya kalabiliriz. Gerçekçi olmak ve görev yada sorumluluk duygusunu ön planda tutmak bugün için oldukça önemli. Yoksa isteklerimizi kolay kabul ettirebileceğimiz bir günde olmadığımızı bilmekte fayda var.

20 Kasım Cuma günü

Günün tamamında Ay Kova burcu ilerleyişini sırasıyla Uranüs ve Merkür ile kare açı yaparak sürdürecek. İçinde bulunduğumuz şartlara karşı ani tepkiler vermeye, durumları değiştirmeye yönelik istekler ve davranışlar geliştirmeye yatkın olabileceğiz. Eğer koşulları değiştirmek istediğimiz bir konumdaysak bu açıyla değişimi ortaya koyma gücünü kendimizde bulabiliriz. Fakat unutmamamız gereken bir şey duygusal ya da zihinsel olarak dalgalanmalar içinde olabileceğimiz ve gerçekten istediğimiz bir şey mi yoksa duygusal bir çıkış mı yapıyoruz bunun farkında olmak olmalı!

21 Kasım Cumartesi günü

Ay Kova burcunda ve gün boyunca boşlukta ilerleyecek. Fikirsel ya da zihinsel olarak tam bir kararlılık içinde olmakta zorlanabiliriz. Önemli kararlar ya da bağlantılar için bugünü değerlendirmemek daha faydalı olur.

Venüs bugün burç değiştiriyor ve Akrep burcu ilerleyişine başlıyor. Bu burçta Venüs, sevgi, ilgi, aşk, istekler ve arzular üzerine derinleştiren, tutku katan, yoğunlaştıran ifadeler getirir. Venüs, Akrep burcunda olduğunda ilişkilerde aradığı derinliği bulmak adına kendini diğer kişiye adayacak sahiplenici, koruyucu davranışlar ortaya çıkaracaktır. Venüs Akrep burcu süreci ilişkiler açısında yoğunluk, derinlik  ihtiyacı getirdiği kadar aynı zamanda ilişkiler üzerine kontrol güdüsü kıskançlık ve kuşkuculuk da oluşturabilir.

Güneş’ de bugün burç değiştiriyor ve Yay Burcu ilerleyişine başlıyor. Yay burcunu daha yakından tanımak isterseniz https://dilaraefeoglu.wordpress.com/2017/11/21/2174/  linkinde paylaştığım yazımı okuyabilirsiniz. Yay burcu, Evrensel bakış açısına sahiptir. Çevresel, yaşamsal, dünyasal düzene bireyciliğin dışına çıkan, geniş bir perspektiften bakan düşünce biçimini ifade eder. Görünen gerçekliklerin ötesinde yeni keşfedeceği gerçeklikleri arayacak olan bu burç, yeni prensiplere ulaşma ve ulaştığı yeni prensipleri yaymak, dağıtmak ve öğretmek güdüsü ile hareket etmeyi simgeler. Güneş’in bu burçta ilerlediği bir ay boyunca kendimizi geleceğe odaklamak, yeni hedefler ve planlar üzerine çalışmaya ve realize etme amacına yöneltmekte daha kolay bir akış bulabiliriz.

22 Kasım Pazar günü

Sabah saatleri itibariyle Balık burcu ilerleyişine başlayan Ay (05:05) ile duygusal bağların önemli olduğu, duygusal hassasiyetin çok daha fazla hissedildiği bir günde olacağız. Özellikle sabah saatlerinde duygusal olarak bazı kırılmalara açık olabiliriz. Alınganlık içinde olmamaya ve duygusal sebeplerden çatışamaya girmemeye dikkat. Ay’ın Venüs ile üçgen açısı ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar ya da ailevi birliktelikler için uyumlu ve hoş anların yakalanabileceğini ifade etmekte. Duygusal bağlarımızı güçlendirmek, ilişkilerimizi sağlamlaştırmak için günü değerlendirebiliriz.

Hepimize güzel bir hafta diliyorum

Sevgiyle,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: