Merkür Akrep burcunda (6-24 Kasım)

Görsel;“Dragon knot. Londen, British Library, Harley 1662, f. 145r”

Akrep burcu yolculuğuna başlayan Merkür bu burçta ilerleyişini 24 Kasım’a kadar sürdürecek.
Merkür, Akrep burcunda aklın sezgisellik ve derin mistizm taşıyan boyutlarını, vurgulanmış metafiziksel yönünü ve bu yönleriyle birlikte kontrol, konsantrasyon sağlama yeteneği anlatır.

İletişimin her alanında aktif olan Merkür, Akrep burcu doğası ile olaylara bakış açısında derinleşmiş düşünceleri, gerçek ile gerçek olmayanı ayırt etme ve gerçeği arama güdüsünü öne çıkarır.

Çok iyi bir gözlemci olabilmeyi ifade eden Merkür bu burçta olayların gidişatını önceden hisseden, diğer kişiler ile olan iletişiminde sezgilerini kullanabilen bir yapı oluştururken, sabit fikirlilik, geçmişin etkisinin bilinçaltı izleri ile kararlar alma gibi psikolojik durumlar yaratır.

Zihinsel olarak odaklanma gücünü aşırı kontrolcü, aşırı şüpheci ya da bilinmeyeni keşfetmek, bulmak, çözüme ulaştırmak üzerine yoğunlaştırabilecek olan Merkür’ün Akrep burcu geçişi pozitif yönü ile iyi bir araştırmacı, kıvrak zekâ ile olayları çözüme ulaştırabilen bir yapının sağlayıcısı olabilirken, kinci, acıtıcı, yaralayıcı, öldürücü bir dil ve zihin ile de bizi karşı karşıya bırakabilir.

Merkür Akrep burcu ilerleyişinde uzunca bir süre (Kasım 17’e kadar) Mars ile kavuşum derecesinde olacak ve bu görünüm bir nevi savaş taktikleri anlamına gelir. Olumlu yönden baktığımızda güçlü ve doğru harekete geçme imkânı verirken yanlış kullanımı yıkıcı şekle bürünebilir, dikkat!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: