BOĞA BURCUNDA PARÇALI AY TUTULMASI – 19 KASIM 2021

Global olarak baktığımızda tüm dünya üzerinde; Rekabet ve rekabet! Oldukça sert ve kolay vazgeçilmez olacak…

BOĞA BURCUNDA PARÇALI AY TUTULMASI

19 Kasım Cuma günü 27 derece Boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulma ülkemizden izlenemeyecek, Avrupa’nın batısı, Atlas okyanusu, Güney ve Kuzey Amerika’nın ve Büyük Okyanus’un büyük çoğunluğu, Yeni Zelanda, Avustralya ve Asya’nın doğusunda izlenebilecek.

Ay ve Güneş tutulmalarını güçlü bir yeniay ve dolunay olarak düşünebilirsiniz fakat burada fark yeniay ve dolunay’ın ortaya koyacağı etki mekanizmasının çok daha yüksek seviyede kuvvetli ve ayrıca zamansal olarak çok daha uzunca süreyi içine alacağıdır. Boğa burcunda gerçekleşecek dolunayda en az önümüzdeki 6 aylık dönemde olay ve durumlar üzerinde etkili olacak.

Boğa burcu tutulması bu burcun konuları üzerine pek tabii ki özel bir önem ve dikkat çekici vurgu getiriyor. Bir Ay tutulmasının yeniaydan farkı olarak iki ışığın karşılıklı yerleşimde olduğu görünümü akıldan çıkarmamak ve burada bir farklı güçlere dönüşen enerjilerin varlığının söz konusu olduğunu da unutmamak gerekmekte.

Boğa ve Akrep burçları aksında olan tutulma için en genel anlamda etkisini maddi ve manevi güvenlik ve stabilite kavramları arasında yaşanan gerilim ve gerek içsel gerek dışsal çatışma etkisini açığa çıkaracak diyebiliriz.

İçinde bulunduğumuz koşulların bir sebeple sarsılması, yeniden düzenlemeye ihtiyaç hissedecek olaylarla karşılaşılması, var olan düzenlerin sorgulanması ve önemli değişimlerle baş başa kalması gibi etkileri bekleyebiliriz.

Maddi kaynakların yeniden düzenlenmesi gerekliliğine dikkat etmek, bu konuda gereken değişimleri ve düzenlemeleri yapmaya gönüllü olarak başlamak, içinde bulunduğumuz şartların değişiminden korkmak yerine geleceğe yönelik değişimlere akıl ve cesaret ortaklığı ile girişebilmek gerekliliği kapımızı çalıyor!

Tutulma derecesi Algol adında bir sabit yıldızla kavuşum yapıyor. Gökyüzünün sert etkilerini taşıdığı bilinen bu sabit yıldızın ifade edebileceği, aşırı abartılı ve tutkulu kararlar almaktan, rekabete dönük, sert ve acımasız davranışlardan uzak kalmaya çalışmak, egosal çıkışların etkisine girmemekte yarar var. Tutulma haritasında Mars ve Uranüs’ün karşıt açı yaptıklarını göz önüne aldığımızda bu etkileri daha ön plana çıkaracak dürtülerin yoğunluğundan bahsedebiliriz. Tutulmanın yönetici gezegeni Venüs ve Oğlak burcundan Mars Uranüs karşıtlığı ile bağlantı kuruyor. Beklentilerin, isteklerin, arzuların damgasını vuracağı uzunca bir süreç hayatımızı şekillendirecek gibi görülüyor.

Global olarak baktığımızda tüm dünya üzerinde; Rekabet ve rekabet! Oldukça sert ve kolay vazgeçilmez olacak…

Eski astrologlar bir tutulma için görüldüğü, izlenebildiği ülkede daha fazla etkili olduğunu söylerler. 19 Kasım tutulmasının ülkemizden görülmediğini söylemiştik fakat bir harita üzerinde önemli derecelerle bağ kuruyorsalar yine ülke için etkili olacağı da söylenir.

Boğa burcu tutulması ülkemiz haritası üzerinde baktığımızda, 5. ev içerisinde denk düşüyor ve Jüpiter derecesine yakın gerçekleşiyor. Türkiye haritası içinde bulunduğumuz günlerde Jüpiter kare açısı sürecini yaşamakta ve tutulma bir nevi bu süreci ortaya çıkaran, daha görünür olan etkiler oluşturuyor. Tüm bunlar, özellikle çocuklar, gençler, eğitim sistemi, okullar, her türlü eğlence ve sporsal faaliyet ve kurumlar üzerine vurgu getirmekte. Ayrıca yönetim ve yönetici figürleri, hastalıklar ve halk sağlığı konuları önemli gündem maddesi halini alabilecek olarak görülmekte. Toprak elementi vurgusu ve karşıt açıların getirisi yer sarsıntıları ihtimali potansiyeline işaret eder bu özellikle tutulmanın izlendiği bölgeler için daha yüksek oranda doğal afet riskleri taşır.

Güzellikler getirmesi dileyerek…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: