ÖLDÜREN CAZİBE

Venüs Plüton kavuşumu Oğlak Burcu

Venüs ve Plüton kavuşumunun bu hafta başlayan etkileri önümüzdeki uzunca bir süreye damgasını vuracak gibi görünüyor. 11 Aralık 2021 Cumartesi günü kesin derecesine varacak olan birleşimin etkileri uzun soluklu olacak çünkü Venüs bu burçta retro hareketine başlayacak ve Plüton ile uzunca bir süreyi birlikte geçirecek.

Venüs – Pluto kavuşumu kişisel beklentilerin, güç, tutku, sahiplenicilik içeren istek ve arzuların artması anlamına gelir. İstekleri gerçekleşmesi adına ısrarcılık, kendi arzularına ulaşma çabası içinde baskı ve zorlama yoluna gidebilecek olma, ilişkileri manipüle etme,  kontrolü elde tutma ve prestij kazanma beklentisi, üzeri örtülmüş hırs,  bu dönem için davranışları şekillendiren ana güdü halini alabilir. İki gezegenin kavuşumu özellikle Aralık ayı boyunca çok etkili sonrasında 25 Şubat – 6 Mart arasındaki günlerde yine etkisini baskın hissettirecek.

Oğlak burcunda Venüs’ün disipline, kontrol arayışlı ve yöneticilik güdüsü ile birleşen davranış modeli, Plüton’un güç ve kontrol tutkusu, gerek özel ilişkileri gerek sosyal, arkadaş ilişkilerini yeniden gözden geçirten, yeni yapılandırma içine alan ve dönüşüme, değişime, başkalaşıma uğramaya meydan veren etkileriyle karşımıza çıkabilir.

Olaylar içinde sadece kendi değer anlayışı ile düşünmek ve hareket etmek yerine başkalarının fikir ve görüşlerine karşı biraz daha açık ve biraz daha sabırlı olmak, çok daha güvenli ve olumlu netice verecek çözümleri üretebilmek adına faydalı olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: