KIŞ MEVSİM GİRİŞ HARİTASI – 21 ARALIK 2021

Güneş’in Oğlak burcuna geçişi Kış mevsiminin başlangıcına işaret eder ve kadim astroloji yöntemlerinde mevsim girişi haritaları anı olarak değerlendirilir. Gelecek 3 ay hakkında bilgi alınan  bir kaynak oluşturur.

21 Aralık 2021 Salı günü Güneş’in Oğlak burcuna geçiş anı haritasına baktığımızda (Ankara’ya göre çıkarılmış) yükselende Yengeç burcunu görüyoruz. Yengeç burcunun yükselmesi ilgili dönem boyunca,  güvence ve güvenlik temasının çok önemli olacağını ve özellikle halkın açısından, genel anlamda, güvence ihtiyacının çok arttığı bir dönemin yaşanacak olacağının işaretçisi. 1. Ev de yerleşen Ay yine Yengeç burcunda ve bu yerleşimiyle hassasiyetleri arttırmakta. Ama gözardı etmemek gerek ki boşlukta ilerleyen Ay’ın Pluto ve Venüs ile yaptığı karşıtlık genel anlamda zorlayan, hırpalayan bir enerjinin yoğunluğundan bahsettirmekte. Retro konumunda olan Venüs’ün Pluto ile yaklaşan açısının Ay üzerindeki etkisi emniyet ihtiyacı ve gerekliliğinin 3 aylık sürece damgasını vuracağının önemli göstergelerinden birini oluşturuyor. 7. Evde yerleşen Venüs ve Pluto genel olarak çatışmacı, savaşçı, rekabetçi ortamlara dikkat çekiyor. 7. Evin yönetici gezegeni olan Satürn haritanın 8. Evinde yerleşmiş şekilde. Genel olarak zorlayıcı şartların para kaynaklı, finans kaynaklı, ekonomi kaynaklı olduğunu söylemek mümkün. Bir diğer yandan Satürn ile Uranüs arasında oluşan kare açı ise özellikle bu bahsettiğimiz konularla bağlantılı olarak, istikrar sağlanamayan durumların söz konusu olabileceğini anlatırken, 11. Ev Boğa burcu yerleşimli Uranüs iktidar olan yönetimin maddi ve manevi varlığını korumak, devamlılığını sağlamak amaçlı önemli değişimlere, radikal kararlara, yaptırımlara gidebileceğinin işaretçisi.

8. ev yerleşimli Jüpiter haritanın 9. ve 6. Evin yöneticisi konumunda gezegen olarak, kamu çalışan kesimin mali konularla uğraşma, bazı mecburiyet altına girme ihtimalini güçlü bir hale getiriyor. Ay, Güneş ve Jüpiter haritada yerleşimsel olarak zorlu bir açı kalıbı görünümü (YOD) içindeler. Bu yine hem ekonomik koşulların hem sağlık ile ilgili koşulların kontrol edilmekte zorlanıldığı bir durum oluşturabileceğini, zahmet ve üzüntü, kayıp yaratan bir gösterge halini alabileceğinin işaretçisi. Ayrıca yine bu gösterge devlet hazinesinin kamu çalışanları, sağlık, güvenlik, askeri alanlar, ordu gibi hizmet kuruluşlarına yönelik harcamalarının artacağının da işaretçisi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: