2 Ocak Oğlak Yeniayı – ÖLÜM- KALIM GİBİ BİR ŞEY

2 Ocak Oğlak yeniayı

Bu akşam saat 21:33 de 12 derece Oğlak burcunda gerçekleşen yeniay ciddi, organize ve önemli gelişmelerin hız kazanacağı bir süreç içinde olacağımızın habercisi. İçinde bulunduğumuz koşulları kendi akışına bırakmak yerine kontrol altına almak, biçim vermek ve olabileceği en üst en iyi seviyeye getirmek arzusu ile hareket etmeye başlıyoruz. Beklentilerimizin ve isteklerimizin ön plana çıktığı bir zaman içinde kendimizi hissediyor olabiliriz. Juno ve Retro konumda Venüs ile kavuşum yapan yeniayın dispozitörü Satürn ve Satürn Uranüs kare açısı aktif. Yeni başlayan ilişkiler, anlaşmalar, iş birlikleri hayatlarımızda gündem yaratırken unutmamak gereken bir başka şey ise bunların biten anlaşmalar, sözleşmeler veya ilişkilerin de habercisi olabileceği. Hedef ve kariyer arzusu ile hareket ederken çatışmacı, stres yüklü hatta asi, karşı çıkan, agresif tavırlar ortaya koymanın mümkün olduğu yeniay süreci önümüzdeki 15 günü şekillendiriyor. Hırs ve rekabetin çok arttığı bu dönem 18 Ocak dolaylarında tavan noktasına geliyor ve en dikkat çekici gelişmeleri beraberinde getiriyor.

Ülkemiz açısından da baktığımızda Oğlak yeniayı oldukça etkili. Natal haritamızın 7. Evine düşen yeniay derecesi Plüton ile karşıtlık yaparken diğer ülkelere olan ikili ilişkilerimiz dikkat çekici halde gündeme taşıyor. Juno ve Venüs diziliminin natal Juno, Venüs ve Jüpiter ile uyumlu açıları ülkeler arası yine diplomatik ve maddi kaynaklı ortaklıklara, iş birliklerine, anlaşmalara imza atılabilecek bir sürece de işaret etmekte. Dispozitör olan gezegen Satürn ve Uranüs arasında kare açı ve burada görünüme dahil olan natal şans noktası yeniden ekonomiye dikkati çekerken bu alanda yaşanacak güç koşulların olabileceğini gösteriyor. Yönetici figürler ve iktidar için ekonomik kriz zorlu koşullar yaratabilir. Yeniay ve akabinde gerçekleşecek 18 Ocak dolunayı Türkiye için büyük dönemsel değişimlere bir nevi ölüm kalım gibi tetiklenen süreçlere başlangıç yaratabilir.

Farkındalıkla ve kalkıştığımız her çabamızın sorumluluğunu taşıyabilmekle başarı elde edebiliriz. Güzellikler getirsin dilerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: