BİR EŞİK DAHA GEÇMEYE HAZIR MISINIZ? AKREP- BOĞA BURCU AY DÜĞÜMLERİ

Hayatta kalmanın çetin savaşını vermeye çalışan ruh yaşamaya cesaret etmeyi öğrenecek.

18 Ocak 2022 Salı günü İstanbul saatiyle, 21:49’da Ay düğümleri burç değiştiriyorlar ve Akrep – Boğa burçları aksında hareket etmeye başlıyorlar.

Ay düğümlerinin Akrep ve Boğa burçlarında kalışı 18 ay sürecek ve 18 Temmuz 2023 günü Koç-Terazi aksına gerilemiş olacaklar. Gerilemiş olacaklar dedim çünkü Ay düğümleri astronomik olarak bir gösterge noktasını ifade ederler ve noktanın konumu mütemadiyen Zodyak kuşağının tersi yönde hareket eder. Düğümler, gökyüzünde Ay’ın Güneş etrafındaki yörüngesi ile Güneş’in yörüngesinin kesiştiği noktanın matematiksel karşıtlığıdır. Hint kökenli bir geçmişi olan düğümler karma astroloji yorumlarında oldukça öne çıkan gösterge halini alırlar. Güney Ay Düğümü kişi için geçmişi sembolize ederken Kuzey Ay Düğümü geleceği sembolize etmektedir.

Güney Ay Düğüm Akrep – Kuzey Ay Düğüm Boğa olarak hareket ettikleri yakın tarihleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu tarih aralıklarında doğmuş olan kişiler için düğümlerin döngüsünü tamamlayıp tekrar yerine döndüğü zamanlara işaret eder ve bu kişinin yaşıyla doğru orantılı olarak kaçıncı yaş döngüsünde olduğunu da gösterir.

2 Ağustos 1947- 26 Ocak 1949            

19 Şubat 1966- 19 Ağustos 1967

11 Eylül 1984 – 6 Nisan 1986

5 Mayıs 1986 – 8 Mayıs 1986

14 Nisan 2003 – 26 Aralık 2004

Bir eşik daha geçmeye hazır mısınız?

Bu tarih aralıkları doğumlu olanlar için 18 Ocak 2022-18 Temmuz 2023 süreci hayatlarında belirgin yön değişikliklerinin baskın olabileceği bir dönem onları bekliyor olacaktır. Bu tarih aralıklarında doğumlu olmayanlar içinde düğümlerin haritaları ne yönde etkilediği ve dolayısıyla kişisel olarak hayata ne yönde değişim getirdiği yine o tarihlerde yaşanmış olaylar ile yakınlık göstereceği düşünülerek tahmin etmek, benzer etkileri beklemek akla yakın olabilir.

Bir pusula gibi düşündüğümüz düğümlerin bizi ne yöne götürmek istediğini çözümleyebilmek ve doğru yöne doğru yol almaya başlamak edinilmesi gereken duygusal ve davranışsal mekanizmaya her zaman için şiddetle işaret eder. Kader ya da seçim her ne derseniz deyin ama düğümler ruhumuz hakkında çok şey fısıldarlar. Değişen burç akslarıyla birlikte içinde bulunacağımız süreçte; Güvenlikle ilgili kişisel olarak çok önemli kırılmalar yaşanacağını akılda tutmak ve gelişecek birçok olayda aslında bilinçaltımızdan gelen güven-güvensizlik temasının devreye girdiğini fark etmek önemli bir çıkış noktası halini alacak. Çıkış kapısını bulana kadar yaşanacak olan krizler sancılı dönüşümlere işaret ediyor olabilir. Her ne kadar olaylar çok değişik ve çok farklı profilde kendini gösterecek olsa da en alt tabanda yatan en güçlü güdünün güven olduğundan şüphe duymaya gerek yok. Hayatta kalmanın çetin savaşını vermeye çalışan ruh güvenmeye cesaret etmeyi öğrenecek. Kişisel olarak gerek fiziksel gerek duygusal güvenliği sağlayacak edinimlere yönelik çaba ve eğilimleri ortaya koymaktan çekinmeden ama tüm bunları bir değer biçme ayıracı olarak görmekten vazgeçerek yepyeni kökler salabilir yepyeni yollar katetebiliriz.  

Boğa ve Akrep burçlarına geçen Ay Düğümlerinin toplumsal konularda ve dünya üzerinde ne yönde değişim ivmesi yaratacaklarını daha sonraki yazılarımda sizlere aktarmaya çalışacağım.

Dilâra Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: