MARS SATÜRN KAVUŞUMU, 5 NİSAN, TÜRKİYE,

19 Kasım 2021 tarihinde Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulmasıyla Akrep – Boğa tutulmaları sürecine başlamıştık. Tutulmalar bir anafor yaratırlar ve etkileri uzun soluklu olarak beklenir, izlenir.

Önümüzde 5 Nisan günü Mars ve Satürn Kova burcunun 22 derecesinde kavuşum yapıyorlar. İki gezegenin kendi aralarındaki döngünün yeni bir başlangıcına işaret eden görünüm iki kötücülün zaman ve mekân üzerinde ortaya koyacakları gücü belirleyecek.

5 Nisan günü iki gezegenin kavuşumu geçmiş 19 Kasım 2021 Boğa burcu tutulmasının yarattığı anafor için de bir tetikleyicilik yaratıyor ve bir nevi tutulmanın sonuçlanma kısmını oluşturuyor. Akabinde 30 Nisan günü 10 derece Boğa burcunda Güneş tutulması, 16 Mayıs günü Akrep burcunda Ay tutulması ile önümüzdeki tutulma serisinin etkilerini yaşamaya başlayacağız. Bu yazımın konusu dahilinde, ülkemiz üzerinde yakın gelecek günlere yönelik baktığımızda, gezegensel yerleşimleri birlikte okuduğumuzda, Türkiye açısından özellikle önemli  süreçler içerisinde olacağımızı söyleyebiliriz. 19 Kasım tutulması haritanın 11-5 evleri üzerine denk geliyor ve Transit Jüpiter ile t-kare görünümü çiziyordu. Jüpiter’in natal yerini kare açıyla gördüğü günlere denk gelen tutulma, yönetime, hükümete, hükümetin aldığı-alacağı kararlara, yasalar, yasama organları, meclis, yönetim müttefikleri, hükümet temsilcileri, diplomatik gelişmeler, elçiler başlıklı konular üzerinde etkili olurken ülkemiz haritası natal yerleşimli Jüpiter’in kare açı dönüşünü de tetikliyordu. Mars ve Satürn kavuşumunun da 22 derece Kova burcunda Ay düğümleriyle oluşturduğu t-kare görünümü 5 Nisan civari günler için oldukça dikkat çekici ve özellikle yukarıda bahsettiğimiz konu ve kişiler etrafında gelişen önemli durumlara işaret edecek. Bu bir erken seçim sinyali verebilir mi evet verebilir! Siyasi açıdan oldukça hareketli bahar ayları ülkece bizi bekliyor diyebiliriz. Her ne kadar hükümetin bir erken seçim kararına gidip gitmemesi konusunda önemli karar aşaması içerisinde olacağı izlenimi veren astroloji göstergeler hemen yakın gelecekte, Nisan ayı ile birlikte devreye giriyor olsa da Ekim ayında 2 derece Akrep burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması önemli bir zamanlamaya işaret ediyor olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: