BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

TOPRAK VE SU TUTULUYOR!

30 Nisan 2022 Cumartesi gecesi, 10 derece Boğa burcunda gerçekleşecek Parçalı Güneş tutulması ile yeni bir tutulmalar süreci içerisine giriyoruz.

Ankara’ya göre çıkarılmış tutulma haritasında (23:28) Yay burcu yükselirken, yükselen yöneticisi Jüpiter, iyicil olarak tanımlanan bir diğer gezegen Venüs ile kavuşum halinde.

Tutulmaların hayatlarımızda yol açtığı alışılmışın dışında olanı gerçekleştirme etkisini, çok daha güçlü şekilde, kolektiften bireysele, bireyselden bütüne şeklinde bir döngü halinde hissetmeye başlayacağımız bir sürece doğru ilerliyoruz.

Bir yandan alışkanlıklarımızın derinden sarsıldığını fark ederken bir diğer yandan alışkanlıklarımızdan vazgeçmenin ya da yeniden şekillenmesine müsaade etmenin kaçışı olmayan koşulları ile karşılaşacak olabiliriz.

İçinde bulunduğumuz ve bir nevi bize bizi garanti altında hissettiren şartlar üzerinde tutulmanın getirdiği değişim enerjisini yoğun olarak görmeye başlayabiliriz.

Bireysel olarak düşündüğümüzde ki tutulmaların bireysel olarak etkileri için doğum haritamızda yerleşik göstergeler ve tutulma derecesi arasında açısal bağlantı olması durumunda ancak güçlü etkiden söz edebiliriz, yerleşik düzenimiz üzerinde değişen, yenilenen durumlara yol açan etkiler ile karşılaşmak mümkün. Boğa burcu yerleşik düzeni anlatırken, tutulmalar yeni koşullara işaret ederler. Bu öyleyse yerleşik düzenin üzerinde koşulları değiştiren, sarsan yönde durumların açığa çıkabileceğinin işaretçisi.

Tutulmanın yöneticisi Jüpiter Venüs ile kavuşum derecesinde demiştik. İki iyicil gezegenin Balık burcu kavuşumu tutulmanın gerek ülkemiz gerek global üzerinde etkisinin toplumsal bakış açısı ve daha fazla bütünü kapsayan etkileriyle kendini göstereceğinin de sinyallerini vermekte. Burada beklenen yayılım, insani değerlerin ön plana çıktığı bir bakış açısı süreci şeklinde kendini gösterecek olabileceğidir. Uranüs’ün tutulma derecesi ile kavuşumunu da göz önüne aldığımızda uyanışın suyun dalgaları gibi kolektif üzerinde dalganmalar yaratabilecek olacağını söyleyebiliriz. Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin içinde bulundukları derecede zorlu etkileri ile bilinen Scheat sabit yıldızıyla kavuşum içerisinde olduğunu da dikkate aldığımızda, kolektif üzerinde yayılım örneği verdiğimiz suyun dalgaları nispeten zorlu, ısrarcı ve çalkantılı bir hal alabilecek diyebiliriz. Hepimize güzellikler getirmesini dilerim…

Dilâra EFEOĞLU  ASA  ISAR CAP  

OPA Member

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: