AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI – 16 Mayıs 2022

Savaşmanın, direnmenin, otoriteyi kaybetme korkusunun, düzen değişimine karşı gelişin, rekabetin, güç çekişmelerinin ve bir nevi hayatta kalmanın amansız mücadelesini ortaya koymanın zorlu, gerilimli, yıkıcı, gizli ve entrikalı yüzü kendini gösterebilir. Hiçbir şeyin artık aynı olamayacağını görmek, gücünü zayıf olanı yok etmekten yana kullanmaktansa, yeşertmek için kullanmanın zamanı geldiğini bilmek kazanan taraf olmanın anahtarını verebilir!

AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI

Akrep burcunun 25. derecesinde, yarın sabah (16 Mayıs- 07:14) gerçekleşecek tutulma sabahın erken saatlerinde ülkemizden ancak parçalı tutulma şeklinde görülebilecek. Güney Ay Düğümü yönünde oluşan tutulma haritasında Satürn yerleşimli t-kare oldukça dikkat çekici. Tutulmanın yönetici gezegeni Mars, Neptün ile kavuşuma ilerlerken, Ay ve Güneş ile uyumlu açıda yerleşimde. İçinde bulunduğumuz şartlar üzerinde kontrol arayışımızın bir yandan fazlalaşırken öte yandan kontrol etmekte zorlandığımız, bizim dışımızda gelişen olay ve durumlara bağlı kalmak zorunda olabildiğimiz koşullar içinde kendimizi bulabiliriz.

Savaşmanın, direnmenin, otoriteyi kaybetme korkusunun, düzen değişimine karşı gelişin, rekabetin, güç çekişmelerinin ve bir nevi hayatta kalmanın amansız mücadelesini ortaya koymanın zorlu, gerilimli, yıkıcı, gizli ve entrikalı yüzü kendini gösterebilir.

Global olarak baktığımızda, sarsıcı etkiler devrede olacak. Liderler arasında anlaşmazlıklar, toplum üzerinde otorite pozisyonundaki kişilerin baskıcı tutumları, yönetim karşıtı gelişen hareketlenmeler genel etkiler olarak artan bir potansiyelle toplumsal yaşama aksedebilir.

Hayatlarımızda gerçekten neyin değişmesinin gerektiğini iyice düşünmek ve kendimizi artık kandırmadan, değişimin gerektirdiği cesareti ve güveni, oluşan tutulma enerjisinden alabilmenin imkanını kullanabilir ya da gerçekten inşa etmek istediğimiz, doğruluğuna inandığımız ilkelerimiz, hedeflerimiz için gücümüzü tazeleme enerjisi olarak kullanabiliriz.

Farkındalığımız yüksek olsun dilerim,

Dilâra EFEOĞLU  ASA  ISAR CAP  

OPA Member

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: