Yay burcunda Yeniay (24 Kasım 2022)

24 Kasım Perşembe günü Yay burcunun 1. derecesinde yeniay meydana geliyor. İstanbul saatiyle günün Perşembe’ye döndüğü ilk saatlerde gerçekleşen yeniay (01:57) oldukça dikkat çekici bir evreye işaret ediyor. İçinde bulunduğumuz koşulları değiştirmek arzusu ve yeniden şekillendirmek ihtiyacının verdiği yüksek bir enerji ile harekete geçme isteğimizin arttığı bir dönemde olacağımızı söyleyebiliriz. Girişimlere yönelik aktiflik yaratacak etkiler önemli miktarda hızlı gelişen olay ve durumlar ile bizi karşıya bırakabilir. Yeniay derecesi Merkür ve Venüs ile kavuşum yapıyor ve gezegenlerin dispozitörü Jüpiter Balık burcu ilerleyişine durağan devam ederken hemen yeniay sonrasında direkt hareketine başlıyor. Sürüncemede kalmış işler, sürüncemede ve geçmişte kalmış planlar, projeler gibi durumlar yeniden gündem halini alabilir. Bizler beklettiğimiz ya da daha önce değerlendiremediğimiz fikir ya da planlarımıza yeniden odaklanabilir ve gerçekleştirmek için harekete geçebiliriz. İletişim sağlama, duyurular, açıklamalar, anlaşmalar, eğitim ve benzeri konular ön planda yer alabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerimiz, yer değişiklikleri, taşınma, seyahatler yine önemli konular halini alırken, hukuksal konularda da bekleyen işlerimiz yeniden aktif hale gelebilir ve geçmişe dönük davaların anlaşmaya varılması üzerine şartların yeniden ele alınması söz konusu olabilir. Yeniayın iyimserlik ve motivasyon getiren etkisinin abartılı kullanımlara da açıklık sergileyebileceğini unutmadan hareket etmek çok önemli. Ego kabarması ve ben bilirimcilik hatalara, tartışmalara ve kopmalara sebep olabilir. Merkür ve Venüs Antares sabit yıldızı ile kavuşumdalar. Antares gökyüzünün zorlu yıldızlarından bir tanesi olarak olumsuz anlamda aşırılıklar ve şiddet yaratabilir. Fikir çatışmalarına karşı dikkatli olmakta fayda var. İlişkilerde bencillik ve aşırı özgürlük arzusu ayrılıklar ya da sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sebeple hem özel ilişkilerde hem de gerek sosyal gerek ortaklık gibi ilişkilerde ben merkezci tavırlardan, hırslı yaklaşımlardan uzak kalmak gerekmekte. Kontrollü ve dengeli bir biçimde amaç duygumuzu ortaya koyabilmek ve gereken mücadelesini yapabilmek ise başarı getirecektir.

Ülkemiz için yeniayı değerlendirdiğimizde, Türkiye Astroloji haritasının 6. evi içine düşen yeniay derecesi çalışan kesim, kamu ve devlet çalışanları, sağlık çalışanları, sağlık kurumları, işçi ve sendikalar gibi kurumlara işaret etmekte. Bu alan kişi ve kuruluşlarına yönelik yeni atılımlar, gelişmeler ön plana alınabileceği gibi yine bu alanları kapsayan konularda ortaya çıkabilecek sorunlar, hak ramalar, grevler gibi durumlarda ön plana çıkabilir. Aynı zamanda silahlı kuvvetlerle ilgili alanda gerçekleşen yeniay ülke olarak sınır güvenliği sağlama temasını ve Türk Silahlı kuvvetlerini güçlendiriyor.

Genel olarak global anlamda baktığımızda, siyasi arenada hızlı ve ani gelişmelerin birbirini takip edebileceği bir süreç bekleyebiliriz. Fikir ya da inançların sebep olduğu çatışmalar, eylemler ya da gösteriler dünya gündeminde yer alabilir. İnançlar üzerine tartışmalara açık bir zaman zarfında olacağız. Aşırı saldırgan davranışlar sergileme yönünde kişiler şiddet yaratabilir. Göçmen ya da mülteci gibi konular ulusal olarak devletlerin gündem maddesi halini alabilir. Güçlü liderler arasında stratejileri barındıran anlaşmalar olaylara yeni bir yön verebilir.

Yeniay hepimize güzellikler getirsin dilerim,

Dilâra Efeoğlu

ASA ISAR Cap

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: