26 Aralık – 1 Ocak Haftası

RİTMİ YÜKSEK BİR HAFTA BİZİ BEKLİYOR!

MERKÜR RETROSUNA HAZIR OLUN!

2022 yılının son haftasından merhaba,

Yeni bir yıla girerken yılın son haftası, 26 Aralık haftasını gezegen geçişleri ve günlere göre kısaca değerlendirdiğimizde,

Haftanın en önemli gezegen görünümlerini Venüs Neptün sekstil açısı, Merkür ve Venüs kavuşumu, Güneş’in Mars ile 150’lik açısı ve Venüs Plüton kavuşumu oluşturuyor. Ayrıca Merkür 29 Aralık Perşembe günü içinde bulunduğu Oğlak burcunun 24. derecesinden gerilemeye başlıyor. Venüs ve Neptün arasında oluşan 60 derecelik açı sevgi, aşk, flört benzeri ilişkilerde yapıcı olmak, karşılıklı fedakarlığı yakalayabilmek adına fırsat sağlayabilecek bir görünüm oluşturur. Bir yandan romantik ve duygusal ilişkiler ön plana çıkarken, ilişkilerde gerçekçi bakış açısı, karşılıklı anlayış, uyum ve ortak zevkler konusunda da anlaşma sağlanabileceğini gösterir. Sadece özel ilişkiler değil ortaklık gibi anlaşma içeren, iş birliği barındıran türde ilişkilerde bu hafta için hayatımızda önemli yer tutabilecek. Merkür’ün retro hareketine başlaması öncesinde olduğunu tüm hafta boyunca dikkatimizde tutmak ve yine ilişkiler, anlaşmalar, ticari imzalar konusunda özenli, iyi düşünülmüş kararlar almakta fayda var.

26 Aralık Pazartesi günü, iletişim yönünde hızlı akan bir trafik bizi bekliyor. Yazışmalar, konuşmalar, anlaşmalar, sosyal platformda çalışmalar ve ilişkiler yönünde bugünü değerlendirebiliriz. Perşembe günü başlayacak Merkür retrosu öncesinde her türden haberleşme ve yazışma için seçebileceğimiz bir gündeyiz. Yepyeni fikirlerin hayata geçirilmesi, farklı bakış açısı ile olaylara bakabilmek pratik ve fonksiyonel sonuçlar üretebilmek içinde uygun bir gündeyiz. Aşırılıklara fazla kaçmamakta yarar var. Kova burcu ilerleyişinde Ay Satürn ile kavuşumunu Uranüs ile kare açısını kesinleştiriyor.

27 Aralık Salı günü, iş, uğraş, sorumluluk gibi konularda yoğunlaşarak çalışabileceğimiz, üzerimize düşen görevlere daha kolay ve istekli bir şekilde eğilebileceğimiz bir gündeyiz. Diğer kişilerle anlaşmak konusunda, ikili ilişkilerde ortak bir zemin bulma potansiyelimiz yüksek fakat duygularımızın yanıltıcı tuzaklarına da dikkat etmemiz ve yerine getiremeyeceğimiz sözleri vermemeye, ağzımızdan çıkanı düşünerek sarfetmeye de yine özellikle akşam saatlerinde çok dikkat etmeliyiz. Balık burcu ilerleyişinde gün boyunca Ay Hilâl fazında ilerliyor.

28 Aralık Çarşamba günü, bugünün birleştiren, barıştıran, duygu bağlarını güçlendiren bir enerjisi var. Duygularımızla başbaşa kalmak, duygularımızı paylaşmak, içsel olanı dışa yansıtmak için günü değerlendirebiliriz. Sezgilerimizin bize yol gösterebileceğine güvenebiliriz. Venüs ve Neptün sekstil açısı aktif. İkili ilişkiler, anlaşmalar gibi konularda karşılıklı fedakârlık ve anlayışı ortaya koymak bugün çok daha kolay ve fayda üretir şekilde olabilecek. Alınacak kararlarda esnek olmayı, değişimi göze almayı unutmayalım. Geçmişte kaldığını sandığımız bazı şeyler yeniden hafızamızda canlanabilir veya hayatımızda yer almaya başlayabilir.   

29 Aralık Perşembe günü, sabah ve öğle arasındaki saatlerde duygularımızın bizi yönlendirdiği konular, ilişkilerle ilgili konular üzerinde durmak, karşılıklı huzur, anlayış, anlaşma ve barış sağlamak potansiyeli oldukça olumlu olarak değerlendirilebilir. Bugün Merkür retrosu başlıyor! Oğlak burcunda başlayan Merkür gerilemesi 18 Ocak gününe değin sürecek. Anlaşmalarda, imzalarda, ilişkilerde, kontrat gibi sözleşme içeren konularda yenileyen, tekrar üzerinden geçme gereği hissettiren ya da işleri yavaşlatan bazı prosedürler devreye girebilir. Bugün içinde bu yönde oluşabilecek etkilere hazır olmakta, dikkatli, mantıklı ve titiz hareket etmekte fayda var. Öğleden sonraki saatlerde dışa dönük yapımız aktiflik kazanıyor. Girişimci olmak, cesaret ve güven gerektiren işler için günün ikinci yarısını değerlendirebiliriz.

30 Aralık Cuma günü, haftanın en aktif en hareketli günlerinin bir diğerindeyiz. Güçlü adımlar, cesaretli girişimler ve belki de uzun süredir beklediğimiz, beklettiğimiz işler için harekete geçebiliriz fakat mantıklı olmak, akılsal davranmak ve egosal çıkışların yaratabileceği problemlere düşmemeye dikkat ederek. Koç burcu ilerleyişini gün boyu sürdüren Ay’ın Kiron ile kavuşumu aktif.

31 Aralık Cumartesi günü, dinamik bir güne başlıyoruz! Dinamik ve zorlu! Taleplerimizi, isteklerimizi, beklentilerimizi ortaya koyarken karşı taraftan aşırı reaksiyon alabileceğimizin bilincinde olmakta fayda var. Güdülerimizle değil daha fazla aklımızla hareket etmek günün sonunda kazançlı çıkmamıza yarar sağlayabilir. İletişim yönünde zorluk çıkabileceğini bilmek, sakin kalmaya çalışmak yerinde olur. Hesaplaşmalara, ısrarcılığa göz kırpan bugün sağlam ve emin kararlarımız varsa mücadelesini vermenin de kuvvetini kendimizde bulabiliriz ama dengeyi kaçırmamaya dikkat!  Akşam saat 20:08 de Koç burcu ilerleyişini tamamlayan Ay Boğa burcuna geçiyor ve duygusal yönden dengemizi gece saatlerinde daha kolay elde edebileceğiz. Hepimize mutlu seneler dilerim!

1 Aralık Pazar günü, ilkdördün fazında ilerleyen Ay Boğa burcunda Güneş ile uyumlu açı yapıyor. Sakin, dingin ve üretkenliğimizi ortaya koyabilecek bir gündeyiz. Geleceğe yönelik konular, ev, iş, yatırım gibi konular gündemimizi tutabilir, Plan ve projeler üzerine düşünmek, fikir alışverişinde bulunmak fırsatlar doğurabilir.

Güzel bir hafta olsun,

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: