2 – 8 Ocak haftası

Yeni yılın ilk haftasından herkese merhaba

Ay’ın ışığının büyümekte olduğu 2 Ocak haftası gelişme, yenilenme, büyüme ve güçlenme fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Tüm hafta boyunca içinde bulunduğumuz koşulları iyileştirmek, destek almak, fırsat elde etmek için yepyeni yollar bulabilir, yeni açılan kapılar ile bazı şanslar elde edebiliriz.

3 Ocak Salı günü Venüs burç değiştiriyor ve Kova burcu ilerleyişine başlıyor. Venüs’ün bu burçta yerleşiminde zihinsel ve algısal yönü kuvvetli olan, entelektüel tarzda ortak bir bağ kurma arayışı çok güçlüdür. Sosyal ve toplumsal bakış açısı bireysel bakış açısının önüne geçer. Grupsal aktiviteler, ortak amaçla kurulan platform çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri gibi konularda hareket geçiren ve ortak zemin bulabilme fayda sağlayan çalışmalar içinde bu haftanın özellikle Salı günü ve Çarşamba gününü değerlendirebiliriz.

Venüs ve Jüpiter arasında tüm hafta boyunca aktif olacak sekstil açı 4 Ocak Çarşamba günü kesin derecesine varıyor. İki gezegen arasında oluşan uyumlu görünüm yenilenme, büyüme fırsatlarını getiren en dikkat çekici görünümü oluşturuyor. İş, kariyer, mesleki alanlarda bazı girişimlerimizin ön plana geçebileceği haftanın ilk günleri bu alanlarda atılabilecek yeni adımlara destek veriyor.

Güneş ve Uranüs arasında tüm hafta boyunca etkili olan üçgen açı ise 5 Ocak Perşembe günü kesinleşiyor. Girişimci yönümüzü destekleyen görünüm cesaret veren, farklı alanlarda deneyimlere açık olma gücünü bize sağlayan türden enerjiler açığa çıkaracak. Detaylı düşünmeden adımlar atmamaya dikkat etmemiz gerekliliğini unutmamakta fayda var.

Merkür ve Güneş kavuşum halinde ilerliyor ve birleşim 7 Ocak Cumartesi günü kesin derecesine varacak. İletişime, konuşmalara, haberleşmelere ve özellikle anlaşmalar, sözleşmeler gibi yaptırım getiren imzalara dikkat.

2 Ocak Pazartesi günü, haftanın ilk gününe gerçekçi, ciddi ve önemli meseleleri gündemimize aldığımız, çalışkanlığımızı, odaklanma potansiyelimizi ortaya koyabileceğimiz türde enerjilerle başlıyoruz. Elimizdeki işlere yoğunlaşmak ve üzerimize düşen görevlere hazır olmak çok daha kendimizi rahat hissetmemize yardım edecektir. Herhangi bir başlangıç ya da girişim içeren konularımız varsa adımlarımızı temkinli atmak, mümkünse akşamüstü saatlerini (15:30) beklemekte yarar var. Ancak bir riskte söz konusu egosal çıkışlar ya da agresif ve düşünmeden kalkışılan işler büyük faturalar çıkarabilir dikkat! Boğa burcu ilerleyişini gün boyu sürdüren Ay, Satürn ile 90 derecelik açısını kesinleştirirken, Merkür ile uyumlu açı yapıyor.

3 Ocak Salı günü, iletişimin, haberleşme, yazışma, konuşma, duyurular gibi konuların en aktif olacağı bir gün bizi bekliyor. Günü bu açıdan olumlu olarak değerlendirebilir ve bazı açıklamalar ya da anlaşmalar gibi gelişmelere yer verebiliriz. Fakat ince ve detaycı bakış açımızı devrede tutmamızın şart olduğunu unutmayalım. En çok konuşacağımız ya da en hızlı harekete geçebileceğimiz gün bugün olabilir ama Merkür ve Mars retrosu devrede. Yanlış yerde yanlış hamle kar yerine zarar getirmesin dikkat! Sosyal alanlarda gergin enerji bir anda aniden gelişen hareket enerjisine, eylemsel davranışlara işaret ediyor olabilir. İkizler burcunda ilerleyen Ay’ın aktif açıları dinamiklik yaratıyor.

4 Ocak Çarşamba günü, dışa dönük, yapıcı ve iletişim motivasyonumuzu yükseltene enerjiler ile başladığımız gün genelinde diğer kişilerle irtibat kurmak, özel ya da sosyal ilişkilere yönelik anlaşmalar ve iş birlikleri içinde bulunmak adına günü değerlendirebiliriz. Venüs ve Jüpiter arasında tüm haftaya yayılan ılımlı etkileriyle 60’lık açısı bugün kesinleşiyor. İki gezegen arasında oluşan uyumlu görünüm yenilenme, büyüme fırsatlarını getiren en dikkat çekici görünümü oluşturuyor. İş, kariyer, mesleki alanlarda bazı girişimlerimizin ön plana çıkarabiliriz.

5 Ocak Perşembe günü, sabah saatleri itibariyle günün önemli bir bölümünde kafa karışıklığı, yanlış anlamalar, yanlış anlaşılmalar gibi iletişim yönünde oluşabilecek aksiliklere açık bir süreçte olacağız. Önemli kararları almak içim saat 17:15 sonrasını ve Ay’ın Yengeç burcu ilerleyişine başlamasını beklemekte yarar var. Bu saat sonrasında aktif olarak bir şeyleri gerçekleştirme yoluna gidebiliriz ama acelecilikten, sabırsızlıktan, düşünmeden yapılan davranışlardan uzak kalmak şartıyla. Boyumuzu aşan kararlar almamaya dikkat sonuç yaralayıcı olabilir. Denetimsiz maddi harcamalar büyük fatura çıkarabilir.

6 Ocak Cuma günü, girişimci ve cesaretli yönümüz devrede. Cesaretimizi kontrollü kullanabilirsek bugün için bizi zorlayan koşulların üzerine çıkabilir ve başarı sağlayabiliriz. Yengeç burcu ilerleyişini sürdüren Ay dolunay evresine doğru yaklaşıyor. Duygusal ihtiyaçlarımızın duygusal kararlarımızın daha ön plana çıkabileceği gün içinde kendimizi ifade etmek, fikirlerimizi ortaya koymak konusunda itici bir güç hissedebiliriz. Hassasiyetlerinde yüksek olduğunu bilmekte fayda var. Gecenin ilerleyen saatlerinde sabah karşı (02:07) Yengeç burcunun 16. Derecesinde dolunay gerçekleşiyor.

7 Ocak Cumartesi günü, güne Yengeç burcunda gerçekleşen dolunay enerjisi ile başlıyoruz. Ailevi konular, evlilikler, duygusal bağ içeren gerek sosyal gerek özel ilişkiler özel bir önem almış şekilde hayatımıza bugün ve önümüzdeki 15 günlük süreç içinde yer alacak olabilir. Duygusal hassasiyetlerin yine yüksek olduğu bir gündeyiz. Yeniden yapılanma ya da yeniden şekillenme etkisi getirebilecek görünüm, birleşmeler, anlaşmalar getirebileceği gibi bazı kopuşlara, tezat düşmelere ve kopmalara da sebep olabilir. Dolunay derecesi Merkür ile karşıtlık yaparken Uranüs ile uyumlu açı yapmakta. Yavaşlama, duygularımızın sesini dinleme, duygusal ya da ailevi sorumluluklarımızı yerine getirme yönünde davranış geliştirmekte fayda var. Büyük düşüncelerin, büyük fikirlerin bir anda patlak verdiği bir süreç içinde olabileceğimizi de söyleyebiliriz. Fikirlerimizi ön plana çıkarmanın ve gerçekleştirmenin baskın ve itici gücü bizi aktif ve hatta agresif hale getirebilir. Güç savaşlarına ve rekabete açık olan içinde bulunduğumuz bugün ve önümüzdeki süreci yapıcı olarak kullanabilmek olumlu gelişmeler elde etmemizi, sesimizi duyurabilmemizi sağlayabilir.

8 Ocak Pazar günü, dışa dönük ve enerjik yapımızın ön planda olacağı gün genelinde gücümüzü ortaya koymanın, bir nevi kendi kararlarımızı gerçekleştirebilir olmanın motivasyonuna sahip olacağız. Pozitif yaklaşımlar içinde olmak bir fırsat olarak değerlendirilebilir ama abartılı beklentiler ve her şeyin bizim kontrolümüzde olma arzusu gibi egosal çıkışlar ya da abartılı davranışlar, beklentiler, çatışmalara sebep olabilir, dikkat. Aslan burcu ilerleyişinde olan Ay’ın aktif açıları aktif ve hareketli bir güne işaret ediyor. Açık sözlü konuşmalar, cesaret ve girişimcilik isteyen açıklamalar için günün akşama yakın saatlerini değerlendirebiliriz.

Hepimize güzel bir hafta olsun dilerim.

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: