Mars retrosu sona eriyor!

9 – 15 Ocak Haftası

Yeni bir haftadan herkese merhaba,

Bu haftanın başlıca gezegen hareketlerine baktığımızda;

9 Ocak Pazartesi, haftanın ilk günü Venüs ve Mars arasındaki üçgen açı kesinleşiyor. Kova burcu ilerleyişinde Venüs ile retro hareketini sürdüren Mars’ın arasında oluşan uyumlu açı karşılıklı kurulan ilişkilerde anlaşma platformu bulma, uzlaşma içinde olma gibi tutumlara işaret ediyor. Gerek sosyal gerek özel ilişkilere yönelik hareketlilik ve aktiflik sağlayacak olan görünüm yeni birlikteliklere kapı açabileceği kadar eski ilişkileri yeniden gündeme getirme, ilişkilere dair varsa sorunları çözme ve ortak kararlar alma benzeri etkiler de oluşturmakta. Grupsal çalışmalar, sosyal aktiviteler gibi diğer kişilerle bir arada olma, el birliği ve iş birliği içinde olma gerekliliği hissedilen işler ve amaçlar için de yine Venüs ve Mars’ın uyumlu görünüm çizdiği özellikle Pazartesi gününü ve hafta içine yayılan etkisini değerlendirebiliriz.

Mars retrosu sona eriyor!

20 Ağustos 2022 günü İkizler burcunda ilerlemeye başlayan ve 30 Ekim 2022 günü gerilemeye başlayan ve o günden bu yana retro ilerleyiş gösteren Mars 12 Ocak 2023 günü yine İkizler burcunda düz hareketine dönüyor. Ve ta ki 25 Mart 2023 de Yengeç burcu geçişine başlayana değin de bu burçta ilerleyişini sürdürecek. Ayrıca bu süreçte Mars geçişi hakkında göz ardı etmememiz çok önemli bir noktada var ki Mars 22 Ekim 2022’den bu yana sınır dışı hareket ediyor yani astronomik olarak deklinasyon dışı yörünge çiziyor. Oldukça anlamlı olan bu sınır dışı hareketini 4 Mayıs 2023’e değin sürdürecek. Mars’ın İkizler burcu geçiş dönemi yaklaşık 6 aylık devam eden bir süreç içinde özellikle bu burcun ifadelerini ön plana alacak şekilde her türden iletişim olarak adlandırabileceğimiz yazılar, sözler, haberleşmeler, duyurular, eğitimler, öğrenciler, kitaplar, seyahatler, medya, habercilik, ticari faaliyetler, anlaşmalar, sözleşmeler olarak sayabileceğimiz başlıca konular üzerinde etki mekanizması yaratıyor. Bir yandan yine özellikle saydığımız alanlarda girişimci, harekete geçmeye yönelik bir enerji yaratırken, iletişimin baskın, agresif, atak ve kışkırtan bir motivasyon taşıyan yüzünü de sergiliyor. 30 Ekim’den bu yana retro hareket etmesi ise plan değişikliklerini, bazı geri adım atmaları, vazgeçmeleri, yanlış, sorun çıkaran ya da değişikliğe gidilmeye ihtiyaç duyulan yönde olası gelişmelere işaret ediyor. Kontrat ya da kontrat benzeri yazılı sözlü her türlü anlaşmanın belirsizlik içerebileceği, muallakta kalabileceği veya yeniden gözden geçirilmesi gereği ile karşılaşabileceğimiz bir dönem içindeyiz. 12 Ocak itibariyle Mars’ın düz hareketine başlamasıyla birlikte bahsettiğimiz bu alanlarda aktif ve dışa dönük enerjinin yeniden hız kazanacağını ve bu alanlarda yapılabilecek girişimler için adım atmanın cesaret ve azmini kendimizde bulabileceğimizi söyleyebiliriz. Şu anda gökyüzünde retro ilerleyen Merkür’ün de düz hareketine döndüğü 18 Ocak sonrasını dikkate almak ve mümkünse planlarımıza dahil etmekte fayda var. Beklemede kalmış anlaşmalar yeniden masaya alınabilir, ticari girişimler için atak bir zaman olarak değerlendirilebilir, eğitim, öğrenim gibi her türlü bilgi sağlamaya yönelik adımlar atılabilir.

Güneş ve Neptün arasında oluşan sekstil açı 13 Ocak Cuma günü kesin dercesine varıyor. İki gezegen arasında oluşan uyumlu açılar en genel anlamıyla duyarlılık, hassaslık ve manevi bakış açısının güçlü olmasıyla ilişkilendirilir. Hafta geneline yayılan etkileri ile Güneş ve Neptün uyumlu açısı kişisel amaçlarımızla birlikte diğer kişilere de fayda üretebilecek, yarar sağlayabilecek yönde çalışmalar içinde olabileceğimizi ve bu yönde etkinliklerimizde başarı sağlayabileceğimizin göstergesi.

Kova burcu ilerleyişini sürdüren Venüs ile Uranüs arasında oluşan kare açı ise 15 Ocak Pazar günü kesin derecesine varmakla birlikte, açının etkisi hafta ortasından itibaren kendini gösterebilir. Pazar günü ise akşamüstü saatlerinde Ay’ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte tetikleniyor ve kendini daha zorlu olarak ortaya koyabilme enerjisine bürünüyor. İlişkilerde anlaşmazlıklar, bağlanma problemleri, ani ortaya çıkan tartışmalar söz konusu olabilir. İlişkilere dikkat!

Haftanın günlerine göre baktığımızda,

9 Ocak Pazartesi günü, hareketli, dinamik ve aktif olabileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle yönetkenlik ortaya koymak konusunda inisiyatif alma motivasyonumuzu yüksek hissedebilir ve değerlendirebiliriz. Abartılı davranışlar, aşırı kendine dönük tavırlar içinde olmamaya dikkat. Bugün Venüs ve Mars arasında üçgen açı kesinleşiyor. Kova burcu ilerleyişinde Venüs ile retro hareketini sürdüren Mars’ın arasında oluşan uyumlu açı karşılıklı kurulan ilişkilerde anlaşma platformu bulma, uzlaşma içinde olma gibi tutumlara işaret ediyor. Gerek sosyal gerek özel ilişkilere yönelik hareketlilik ve aktiflik sağlayacak olan görünüm yeni birlikteliklere kapı açabileceği kadar eski ilişkileri yeniden gündeme getirme, ilişkilere dair varsa sorunları çözme ve ortak kararlar alma benzeri etkiler de oluşturmakta. Grupsal çalışmalar, sosyal aktiviteler gibi diğer kişilerle bir arada olma, el birliği ve iş birliği içinde olma gerekliliği hissedilen işler ve amaçlar için de yine Venüs ve Mars’ın uyumlu görünüm çizdiği bugünü olumlu olarak kullanabiliriz.

10 Ocak Salı günü, bugün bazı engeller, problemler bizi zorlayan türde etkiler ile karşılaşmak mümkün o sebeple emin olmadığımız adımları atmayalım ya da tedbir ve dikkati elden bırakmayalım. Ego çatışmalarına, duygusal yaralanmalara, kırgınlıklara açık olabiliriz. Önemli sorumluluklar kapımızı çalabilir. Tüm gün açısız ilerleyen Ay 18:15 sularında Ay Başak burcu ilerleyişine başlıyor. Kontrollü ve detaylı adımlara atabilmek için bu saat ve sonrasını bekleyebiliriz.

11 Ocak Çarşamba günü, haftanın yine bir hayli aktif günlerinden birindeyiz. Bir çok işi bugüne bırakmış olabilir ya da çok sayıda işimizi aynı anda gerçekleştirebilecek motivasyonu kendimizde bulabiliriz. Hatalı hesap kitap işlerine dikkat etmek önemli! Acele etmek, sabırsızlık göstermek yanlış yapmamıza sebep olabilir, unutmayalım. Başak burcunda Ay’ın Merkür ile uyumlu açısı 17:57 sonrası akşam saatlerinde daha sağlıklı kararlar almamıza imkan veriyor.

12 Ocak Perşembe günü, işlerimize yoğunlaşmak, hızlı, pratik ve fayda üretebilecek çalışmalar içinde olmak adına bugünü değerlendirebiliriz. Diğer kişilerle ortak bir noktada buluşabilme yönünde destek veren enerjiler ilişkiler adına da bugün için olumlu etkiler veriyor. Gece geç saatlerde Mars retro ilerleyişini sonlandırıyor ve ileri hareketine başlıyor. (23:56) Şu anda gökyüzünde retro ilerleyen Merkür’ün de düz hareketine döndüğü 18 Ocak sonrasını dikkate almak ve mümkünse planlarımıza dahil etmekte fayda var. Beklemede kalmış anlaşmalar yeniden masaya alınabilir, ticari girişimler için atak bir zaman olarak değerlendirilebilir, eğitim, öğrenim gibi her türlü bilgi sağlamaya yönelik adımlar atılabilir.

13 Ocak Cuma günü haftanın yine en aktif günlerinden biri olabilecek bugün cesaret ve yüksek motivasyon gerektiren işlere yönelik kendimizi daha güçlü hissedebilecek olsak da abartılı davranışlardan, düşünmeden atılan adımlardan uzak kalmakta fayda var. Ay ve Mars arasında oluşan uyumlu görünüm sosyal ve özel ilişkilere yönelik anlaşma sağlama, karşılıklı iletişimde olumlu gelişmeler yakalama imkanını veriyor. Güneş ve Neptün uyumlu açısı kişisel amaçlarımızla birlikte diğer kişilere de fayda üretebilecek, yarar sağlayabilecek yönde çalışmalar içinde olabileceğimizi ve bu yönde etkinliklerimizde başarı sağlayabileceğimizin göstergesi.

14 Ocak Cumartesi günü sosyal ve özel ilişkilere yönelik aktifliğin, dışa dönük yapının bir hayli güçlü etkiler yaratacağı bugün aynı zamanda zihinsel ve yaratıcılık içeren konularda da destekleyen enerjiler yoğunlukta. Terazi burcu ilerleyişinde Ay ile Venüs’ün uyumlu açısı gün boyu aktif. Gruplar içinde yapılan çalışmalar, ortak amaç altında yürütülen işler, toplumsal amaçlı çalışmalar için günü değerlendirebiliriz.

15 Ocak Pazar günü ilişkiler bugün ön plana çıkan durumlar halini alabilir. Ani başlayan yeni ilişkiler, ilişkilerde anlaşmazlıklar, bağlanma problemleri, tartışmalar söz konusu olabilir. Venüs ve Uranüs arasında kare açı gece saatlerinde Akrep burcunda hareket eden Ay ile tetikleniyor. İlişkilerde dengeli davranışlar içinde olmak, ani kararlardan uzak kalmakta fayda var.

Hepimize güzel bir hafta olsun dilerim

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: