MERKÜR İLERLEMEYE BAŞLIYOR

16 – 22 Ocak Haftası

Yeni bir haftadan merhaba,

18 Ocak Çarşamba günü Merkür düz hareketine başlıyor. 29 Aralıktan bu yana yaklaşık 21 gündür retro ilerleyen Merkür Oğlak burcunun 8. Derecesinden ilerlemeye başlıyor. Gerileme sürecinde bazı bekletmeler, engeller, yavaş işleyen ya da aksayan işlerimiz için yoluna girme, hız kazanma gibi pozitif etkilerini yaşamaya başlayacağız. Özellikle kısaca iletişim olarak söyleyebileceğimiz her türlü haberleşme, yazışma, konuşma, anlaşma, duyuru, teknolojik cihazlar, ticari faaliyetler, eğitim-öğretim-bilgi alışverişi gibi konularda kısa bir müddetliğine de olsa aksayan noktalar yeniden yoluna girebilecek. Yine bu alanlarla bağlantılı olan ve beklettiğimiz işlerimiz ya da girişimlerimiz varsa Çarşamba günü sonrasında gündemimize alabilir ve daha akıcı ilerlemeler kaydedebiliriz.

Yine aynı gün, 18 Ocak Çarşamba günü Oğlak burcu yerleşiminde Güneş Plüton ile kavuşum yapıyor. Yılın bu zamanında hayatımızla ilgili çok önemli kararlar verme ve değişim getirecek adımlar atma yönünde istekli ve arayış içerisinde olabiliriz. Tüm hafta boyunca dorukta olan enerji ani ve kuvvetli yenilikleri, başkalaşım taşıyan etkileri yaşamımıza taşıyabilir. Yüksek beklentilere ivme kazandıran görünüm iş hayatı, kariyer, kazanç ya da başarı elde etme gibi konularda artan dürtülere işaret ediyor. Olumlu olarak değerlendirebilmek için içinde bulunduğumuz koşullarda herhangi bir iyileştirme, yükseltme gibi katkı sağlayacak adımları kendimize güvenle atabilir, kişisel isteklerimizi güvenle ortaya koyabiliriz. Aşırı beklentili, talepkâr ya da agresif bir tavır içerisinde olma, her şeyin kontrolüne sahip olmak ya da fazla beklentili olmak ise görünümün ortaya çıkaracağı sorunlu yönlere işaret eder, dikkat!

20 Ocak Cuma günü Güneş burç değiştiriyor ve Kova burcu ilerleyişine başlıyor. Güneş Kova burcunda iken doğanlarımızın yaş günü kutlu olsun. Kova burcu toplumsal içerikli amaçların önde geldiği, grup bilincinin yüksek olduğu ve insanı temel alan anlayışın öncüsü olan bir yapıyı ifade eder. Bu yapı önümüzdeki bir aylık süreyi şekillendirecek ve toplumsal konuların bireysel konuların önüne geçtiği, sosyal içerikli meselelerin daha fazla gündem bulabileceği bir zaman diliminde olacağız. Kişisel olarak da sosyal ve grupsal alanlarda aktif olmak, arkadaş çevreleri ile kontaklarımızı arttırmak, entelektüel yönümüzü güçlendirmek için bu dönemi kendimize faydalı sağlayacak biçimde değerlendirebiliriz.

21 Ocak Cumartesi Kova burcunda yeniay gerçekleşiyor. Gece saatlerinde (23:53) bu burcun 1. derecesinde gerçekleşen yeniay önümüze doğru daha yenilikçi, kararlı, odaklanmış ve ciddi değişimler getirecek bir bakış açısıyla bakmaya başlayacağımızın işaretçisi. Yeniayın oluşturacağı etkiyle birlikte özellikle geleceğe yönelik projeler için akıl yürütmek, yeni yapılanmalar içine girmek, var olan sistemler üzerine farklı ve yeni düzenlemeler getirmek için uygun bir dönem içinde olacağımızı söyleyebiliriz. Kova burcunda yeniay derecesi İkizler burcunda Mars ile üçgen açı yapıyor. Zihinsel, iletişimsel, entelektüel konulara bir hayli vurgu ve aktiflik getiren görünüm bu benzeri alanlarda harekete geçmek için elverişli zamanlara işaret ediyor. Satürn Kova burcunda, yeniayın yöneticiliğinde, Venüs ile kavuşumda. Şekillendiren, biçim veren, düzen getiren enerjiler kurallara dönüşen, sorumluluk ve mesuliyetler almaya gerek hissettiren yüzüyle karşımıza çıkacak diyebiliriz. Sosyal ve toplumsal konulara da dikkat çeken yeniay bazı değişim, yenilenme gerekliliğinin ortaya çıkaracağı hareketlenmelere işaret edebilir. Hak arayışları, kural ve düzenlerde değişiklik beklentisi, toplumsal duyarlılık ile oluşan konular gündem halini alabilir.

Haftanın günlerine göre baktığımızda,

16 Ocak Pazartesi günü duygularımızın zirve yaptığı bir gün bizi bekliyor ama oluşan elektrikli ortamların içinde gerilimlere, çekişmelere, rekabete karşı farkındalıklı olmak önemli. Girişimler, ilişkiler, ortaklıklar ön plana çıkan konular olabilir ve soğukkanlı davranmak bizi yanlış zamanlama ile yanlış çıkışlar yapmaktan korur. Ay Akrep burcu ilerleyişinde Uranüs ve Venüs’le birlikte zorlu bir görünüm(t-kare) oluşturuyor. Kişisel olmanın dışında toplumsal konular bugün ön plana çıkabilir, ses getirebilecek türden hareketlenmeler, kural ya da koşul karşıtı ayaklanmalar gündem yaratabilir.

17 Ocak Salı günü ciddi koşullar ve bizi mücadeleye iten durumlar ya da duygular söz konusu olabilir. Her şeyi fazlasıyla içsel hale getirmek yıpratıcı koşullar doğurabilir dikkat. Gerçekçi olmak, üzerimize aldığımız sorumluluklarda dengeyi iki yöne doğruda bozmamak rahat ilerleme imkânı verebilir. Öğleden sonraki saatler diğer kişilerle oluşturulacak bağlantılar, ilişkiler yönünde daha olumlu etkiler getiriyor. Akrep burcu ilerleyişinde Ay saat 17:26 ila 20:33 arasında açısız(boşlukta) ilerleyecek. Bu süreye önemli kararları denk getirmemekte fayda var. Sonrasında Ay’ın Yay burcuna geçişiyle aktif ve dışa dönük bir yapı ve ortam kazanıyoruz.

18 Ocak Çarşamba günü Merkür düz hareketine dönüyor. Akşamüstü saatlerinde retro ilerleyişini sonlandıran (16:12) Merkür ile gerileme sürecinde bazı bekletmeler, engeller, yavaş işleyen ya da aksayan işlerimiz için yoluna girme, hız kazanma gibi pozitif etkilerini yaşamaya başlayacağız. İş hayatına yönelik anlaşmalar, her türlü karşılıklı taahhütler, önemli alım satım anlaşmaları yeniden hayatımızda devreye girecek olabilir ve daha emin adımlarla ilerleme gösterebiliriz. Özellikle sabah saatlerinde oldukça aktif bir enerji var ama dikkatli olmayı gerektiriyor. Kazalara, sakarlıklara, patavatsızlıklara, yanlış alınacak her türlü karara çok dikkat! Akşamüstü saatleri nispeten daha kontrollü etkilere işaret ediyor.

19 Ocak Perşembe günü diğer kişilerle kurulacak bağlantılar, iş birlikleri, kontaklar açısından özellikle sabah saatleri verimli ve olumlu etkiler çiziyor. Saat 13:08 de Ay’ın boşluğa gireceği süreye kadar olan vakti bu yönde işlerimizle değerlendirebiliriz. Sonrasında saat 22:11 de Oğlak burcuna geçen Ay’ın gece saatlerine yönelik etkisi ciddi düşünceler ve ciddi kararlar alma psikolojisi yaratabilir.

20 Ocak Cuma günü birçok konu için girişimci olma arzumuzu yüksek hissedeceğimiz bugün iş, kariyer, meslek, eğitim gibi konularda atılım yapmak üzere harekete geçebiliriz. Yenilik barındıran, hayatımıza gelişim getiren değişimlere açık olabiliriz. Aşırı heyecanlı olmamak, sabırsız ve kontrolsüz davranışalar sergilememek yeni fırsatları değerlendirebilmemiz için yeterli. Güneş bugün Kova burcu ilerleyişine başlıyor. Kişisel olarak sosyal ve grupsal alanlarda aktif olmak, arkadaş çevreleri ile kontaklarımızı arttırmak, entelektüel yönümüzü güçlendirmek için bu dönemi kendimize faydalı sağlayacak biçimde değerlendirebiliriz.

21 Ocak Cumartesi günü yoğun ve birçok konuya kendimizi odaklayarak işlerimizi yürütme arzusunda olacağımız bir gün bizi bekliyor. Önemli kararlar, önemli sorumluluklar kapımızı çalabilir. Kendimize olan güvenimizin başarı kazandırabileceği enerjilerden destek alıyoruz. Duygusal olarak içe kapalılık ya da depresif olmamaya özen göstermemiz faydamıza olur. 18:53 ila 21:29 arasında Ay Kova burcuna geçme öncesinde boşlukta ilerliyor. Bu zaman aralığında yön bulmakta zorluk çekebilir, yanlış ya da emin olmadığımız kararlar alabiliriz, dikkat. Gece saat 23:53 de Kova burcunda bir yeniay meydana geliyor. Bu burcun 1 derecesinde oluşan yeniay önümüzde en az 15 günlük süreci bir hayli aktif, dinamik, hareketli ortamlar ve koşullar yaratarak şekillendirecek etkilere sahip. Zihinsel, iletişimsel ve entelektüel alanlarda aktiflik artarken, toplumsal duyarlılık ve değişim hissettiren konularda farkındalıklı seslerin yükselmeye başladığını görebiliriz. Yenilikçi bakış açımızı fayda üreten, yararlılık sağlayan biçimde kullanabilmek hayatımıza da yeni fırsat ve başarıları çekebilir.

22 Ocak Pazar günü yeniay enerjisi ile başladığımız gün genelinde oldukça dinamik ve harekete geçmeye destek veren enerjiler yoğunlukta. Dışa dönük yönümüzü iletişimsel anlamda birçok alanda değerlendirebiliriz. Grupsal amaçlar, arkadaş ve sosyal çevreler, ortak alınacak kararlar ve yine her türlü haberleşme gibi etkileşim için pozitif anlamda gelişmeler elde edebiliriz.

Güzel bir hafta dilerim

Sevgilerle,

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: