23 – 29 Ocak Haftası

KENDİMİZİ ÖZGÜRCE İFADE ETMENİN DAHA AZ SANCILI ZAMANLARINA DOĞRU YENİDEN İLERLEMEYE BAŞLIYORUZ!

Yeni bir haftadan herkese merhaba,

Haftaya Uranüs’ün direkt harekete dönmesi ile başlıyoruz. 23 Ocak Pazartesi günü retro hareketini sonlandıran Uranüs Boğa burcunun 14. derecesinden düz hareketine devam ediyor. Kendimizi özgürce ifade etmenin daha az sancılı zamanlarına doğru yeniden ilerlemeye başlıyoruz. 25 Ocak Çarşamba günü kesinleşen Güneş Jüpiter sekstil açısı iki gezegen arasında birbirini destekler görünüm yaratırken yeni kararlar almaya doğru daha güvenle yol almaya başlayacağımızın işaretçisi. Daha iyisini ve daha faydalısını başarabilmek, fayda ve değer üretebilmek motivasyonumuzun yüksek olacağı bu hafta genelinde ileriye yönelik hazırlıklar ve planlar bizi bekliyor. 27 Ocak Cuma günü Venüs burç değiştiriyor ve Balık burcu ilerleyişine başlıyor. Doğasına çok uygun olan bu burçta Venüs gerek sosyal ilişkilerde gerek özel ilişkilerde karşılıklı kurulan bağlarda duygusal eğilimleri ve beklentileri arttırıyor. Sevgi, ilgi, şefkat gibi duygulara hayatımızda daha fazla yer verme arzusu ve isteği ile davranacağımız süreç bizi birbirimize yakınlaştıran etkilerde taşıyor. Venüs 20 Şubat günü Koç burcuna geçene değin Balık burcu ilerleyişini sürdürecek. Yerleşimsel olarak baktığımızda ilişkilere yönelik aktif bir evreye işaret eden Venüs geçişi, yeni başlayan ilişkiler, ilişkilere yönelik artan beklentiler ve tutku, rekabet duygularını da ön plana çıkarabilecek. Merkür ve Kiron arasında gerilimli açı 27 Ocak Cuma günü kesinleşiyor. Alınan verilen sözlere, konuşmalara, ifadelere, el sıkışmalara, anlaşmalara bir hayli açık olacağımız özellikle Cuma, Cumartesi günleri acele kararlardan, sabırsızca çıkışlardan uzak kalmakta fayda var.

Haftanın günlerine göre baktığımızda,

23 Ocak Pazartesi günü zamanı gelmiş bazı önemli kararlar, atılacak adımlar ve alınacak yeni sorumluluklarla güne başlıyoruz. İletişim ve haberleşme trafiğinin yoğun olacağı gün genelimde yoğunlaşmış konular gündemimizde yer alabilir. Akılcı, mantıklı ve geleceği olabilecek kararlar için günün ilk yarısını, saat 13:20 ye kadar olan zaman dilimini kullanabiliriz. Sonrasında saat 20:35 de Balık burcu ilerleyişine kadar açısız kalacak. Önemli adımları bu aralığa getirmemekte fayda var. Akşam saatlerinde gerçekçi bakış açımızı kaybetmemeye dikkat! Abartılı kararlar, ani çıkışlar sorun yaratabilir.

24 Ocak Salı günü bir hayli aktif bir gün bizi bekliyor. Fikirlerimizi, duygularımızı, isteklerimizi dile getirmek, istek ve taleplerde bulunmak için kendimizde yüksek bir motivasyon hissedebileceğiz. Doğru yerde doğru ve dengeli bir şekilde ifade edebilmek yeni şan ve fırsatlar sağlayabilir ama yapamayacağımız sözler vermekten uzak kalmakta, gerçekçi yönümüzü kaybetmemekte yarar var. Ay ve Merkür arasında sekstil açının olumlu etkileri güne yayılırken, akşam saatlerinde kesinleşen Uranüs sekstili geleceğe ve yeniliklere yönelik bakış açımızı destekliyor.

25 Ocak Çarşamba günü cesaret ve güven duygumuzun yüksek olacağı bugün özellikle içselleştirdiğimiz, çok önem verdiğimiz amaçlarımız, kararlarımız için hareket geçme arzusunu kendimizde bulabiliriz. Olgunluk ve bilgelikle konulara yaklaşmak olumlu sonuçlar almayı da sağlayacaktır. Gelişen durumlardan ve diğer kişilerden etkilenme payımızın yüksek olacağı gün sonunda girişimciliğimizi, cesaretimizi ortaya koymak daha kolay olacak. Kesinleşen Güneş Jüpiter sekstil açısı iki gezegen arasında birbirini destekler görünüm yaratırken yeni kararlar almaya doğru daha güvenle yol almaya başlayacağımızın işaretçisi.

26 Ocak Perşembe günü haftanın en hareketli, en enerjik günündeyiz. Yüksek motivasyonla başladığımız günü güçlü bir tempo ile sürdürebilir ve birçok konuda adımlar atmak, girişimlerde bulunmak, harekete geçmek için değerlendirebiliriz. Koç burcu ilerleyişini gün boyu sürdüren Ay Güneş ve Mars’la uyumlu açısı her türlü haberleşme, yazışma, duyuru gibi konularda destek veriyor. Büyük beklentiler, büyük sözler verirken ise dikkat!

27 Ocak Cuma günü hızlı kararlar almak ve hızlı harekete geçmek istediğimiz bugün adımlarımızı dengeli ve sağlam hale getirecek türde enerjilerden destek alıyoruz. Başlangıç enerjisini olumlu olarak değerlendirebiliriz, stratejik zekamızı öne çıkarabiliriz fakat rekabetçi tarafımızı dengede tutmak kaydıyla! Bugün Venüs burç değiştiriyor ve Balık burcu ilerleyişine başlıyor. Sevgi, ilgi, şefkat gibi duygulara hayatımızda daha fazla yer verme arzusu ve isteği ile davranacağımız süreç bizi birbirimize yakınlaştıran etkilerde taşıyor.

28 Ocak Cumartesi günü duygusal hassasiyetlerimizin ön planda olacağı gün genelinde bazı şeylerin mücadelesini vermek, kontrolünü elde tutmak ve içinde bulunduğumuz şartları kontrol altına almak arzusu ile hareket edeceğiz. Çıkar çatışmalarına ya da duygusal kırılganlıklara dikkat etmekte fayda var. Boğa burcu ilerleyişinde Ay Güneş ile kare açısını kesinleştirdikten hemen sonra Merkür ile uyumlu açıya ilerleyecek. Gerçekçi ve somut bakış açısına olan ihtiyacımız artıyor.

29 Ocak Pazar günü duygusal ve yaratıcı yönlerimizin aktif olduğu bir gündeyiz. Sanatsal konular, ilhamsal çalışmalara, doğada yapılacak etkinliklere vakit ayırabilir ve kendimizi bir nevi topraklandırarak iyi enerjilerle besleyebiliriz. Ay’ın Neptün ile uyumlu açısı akşam saatlerine doğru daha da aktifleşiyor. Geleceğe yönelik kararlar almak, fikirler üretmek için düşünmek ve içsel olarak yolumuzu sezinleyebilmek için güzel bir gün.

Hepimize güzel bir hafta dilerim

Sevgilerimle,

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: