30 Ocak-5 Şubat haftası

YERLEŞİK DÜZENLERİ ALT ÜST EDEBİLECEK BİR HAFTAYA GİRİYORUZ!

Yeni bir haftadan herkese merhaba,

Haftaya 30 Ocak Pazartesi sabaha karşı saatlerde kesinleşen Güneş Mars ve Merkür Uranüs üçgen açısı ile başlıyoruz. Gezegenlerin arasında kesinleşen uyumlu açılar haftaya aktif ve sıra dışı hareketlilikte bir başlangıç enerjisi getirirken, etkileri haftanın ilk günleri için daha görünür olacak. Yenilikçi fikirler, değişim getiren kararlar için cesaretli adımlar atma yönünde destekler bulurken, kendimize olan güven duygumuzun da arttığını hissedebiliriz. Kova burcu ilerleyişini sürdüren Güneş ile Boğa burcu yerleşiminde Uranüs arasında oluşan kare açı 4 Şubat Cumartesi günü kesin derecesine varıyor. Bir kapanma fazı halinde olan görünüm değişime, içinde bulunulan şartların yeniden değerlendirilmesine, eleştirilmesi ve bozulup dağılmasına yol açabilir. Özellikle hafta ortasından sonra ani gelişen olaylara, durum değişikliklerine açık olabiliriz. Güneş ve Uranüs arasındaki kare açı sosyal ve toplumsal konular, olaylar üzerinde de sert ve ani gelişen durumların işaretçisi olabilir. İsyankâr, başkaldıran, saldırma ya da savunmaya geçen türde hareketler ses getiren gündem halini alabilirler. Venüs Mars arasında kare açısı ise 5 Şubat Pazar günü kesin derecesine varıyor. İki gezegenin arasında oluşan gerilimli açılar aynı zamanda ilişkiler üzerinde de oluşan gerilimli etkilere işaret eder. Gerek özel ilişkilerde artan beklentiler, talepler kendini göstermeye başlarken her türlü arkadaşlık, sosyal ilişkiler ya da ortalıklar gibi konular üzerinde artan hareketlilik dikkat çekici olabilir.

5 Şubat gecesi Aslan burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Uranüs ile kare açı yapan dolunay derecesi astrolojik bir görünüm olan t-kare oluşturuyor. Dolunayın enerjisi hayatlarımızda yerleşik düzenleri alt üst edebilecek güçte. Değişim biz istesek de istemesek de kapımızı çalıyor olabilecek. Güç çekişmeleri ve egosal beklentilerin yüksek hedefler doğurduğu bu dönemde gerek içsel çatışmalarımız, hırslarımız ön plana çıkabilecekken gerekse rekabet yaratan, zorlayan, kışkırtan şartlar aktif olabilir. Cesaretimizi ve öz güvenimizi en fazla kendi kurallarımızı oluşturabilmek, içinde bulunduğumuz durumları yenilemek, değiştirmek ve kendi sistem ve kurallarımıza uyarlayabilmek güdüsü ile kullanabileceğiz. Baskı yaratan ya da sınırlamalar getiren koşulların üzerine çıkabilmek için güçlü bir dürtü oluşturan dolunay derecesi toplumsal ve siyasi konular üzerine de dikkat çekici hareketlenmeler getirebilir. Liderler arası restleşmeler, çok önemli kararların açıklanması, sıra dışı ve ani gelişen durumlar, ayrılıklar-kopmalar ya da yeni birleşmeler söz konusu olabilir.

Haftanın günlerine göre,

30 Ocak Pazartesi günü, aktif bir güne başlarken özellikle bugün haberler, duyurular, yazışmalar ve konuşmalar alanında bir hayli hızlı gelişen durumlar bizi bekliyor diyebiliriz. Öğlen saatlerine doğru (11:34) Ay’ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte çok daha rahat akmaya başlayan enerjiler yenilikçi fikirler, değişim getiren kararlar için cesaretli adımlar atma yönünde destekler veriyor. Aşırı heyecanlı kararlar almaktan, düşüncesizce kırıcı, yaralayıcı sözler söylemekten kaçınmakta yarar var.

31 Ocak Salı günü, hem fiziksel enerjimizin hem de zihinsel enerjimizin yükseldiği bugünü birçok konuda fikirler üretmek, pratik çözümler bulmak, başkalarıyla iş birliği içinde olmak adına değerlendirebiliriz.Yeni adımlar, yeni başlangıçlar için fırsat sağlayan gün genelinde özellikle kalıcı hale getirmek istediğimiz girişimlerimiz için uygun.

1 Şubat Çarşamba günü, duygusal yönümüzün ağır bastığı sabah saatlerinde yanılgılara dikkat. Mantık ve akılsal bakış açımızı kaybetmemeye önem vermek yerinde olur. Verilen sözlere, alınan sözlere dikkat. Gerçekçi bakış açımızı korumakla sağlam adımlar atma şansımız yüksek. Eğitim, haberleşme, duyurular, ticari faaliyetler gibi konular için 14:58’e kadar olan süreci değerlendirebiliriz. Sonrasında boşluğa giren Ay, saat 23:11 de Yengeç burcu ilerleyişine başlıyor.

2 Şubat Perşembe günü, duygusal ilişkiler ve duygusal bağların ön planda önemli olduğu bir gün bizi bekliyor. İlişkilere yönelik birleştiren enerjilerin aktif olduğu bugün yeni başlangıçlar ya da var olan her türlü karşılıklı ilişkiler ve iş birlikleri için hassasiyet duyabileceğiz. Aile, yuva gibi konularda girişimci olmak, rol almak söz konusu olabilir. Aşırı duygusal davranmamaya dikkat. Ay ve Venüs arasında oluşan üçgen açı empati ve uyum fırsatları sağlıyor.

3 Şubat Cuma günü, önemli kararlar ve üzerimize düşen mesuliyetler bizi hem duygusal olarak hem de fiziken bugün yoracak şartlar oluşturabilir. Gerçekçi bakış açımızı kaybetmemek, alınacak kararlarda sorumluluk bilinciyle hareket etmek işimizi kolaylaştıracaktır. Yengeç burcu ilerleyişini sürdüren Ay Neptün ile açıya yaklaşırken gün genelinde duygusal hassasiyetlerimiz ön planda.

4 Şubat Cumartesi günü, zorlu bir güne uyanmış olabiliriz. Duygusal olarak bizi yıpratan, huzursuzluk veren enerjiler özellikle sabah saatlerinde çok daha belirgin olabilir ve günün geri kalanında bu yönde gelişen durumlarla baş etmeye, mücadele vermeye yönelik davranışlar geliştirebiliriz. Plüton karşıtlığı sonrasında boşluğa giren Ay (09:18- 11:48) sonrasında Aslan burcu ilerleyişine başlıyor. Atılgan ve dışa dönük bir yapı çizmeye başlıyoruz. Otoritemizi ortaya koyarken abartılı davranmamaya dikkat. Cesaret isteyen işler için 11:48 sonrasını değerlendirebiliriz.

5 Şubat Pazar günü, coşkulu ve yüksek motivasyonlu bir gün bizi bekliyor. Kendimizi ifade etmek, beklentilerimizi belirtmek için fırsatlar sağlayabiliriz. Girişimci yönümüzün güçlü olması bize bazı kapıları açabilir ama egosal çıkışlara, abartılı yaklaşımlara dikkat. Venüs ve Mars arasında kare açının da kesinleştiği gün gerek özel ilişkilerde artan beklentiler, talepler kendini göstermeye başlarken her türlü arkadaşlık, sosyal ilişkiler ya da ortalıklar gibi konular üzerinde artan hareketlilik dikkat çekici olabilir.

Herkese güzel bir hafta dilerim

Sevgilerle,

Dilâra Efeoğlu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: