ÇALIŞAN KAZANIR

6 – 12 ŞUBAT HAFTASI

Yeni bir haftadan merhaba,

Merkür Neptün arasında 60 derecelik açının kesinleşmesiyle birlikte üretken ve verimli fikirlerimizin fayda sağlayacağı bir haftaya başlıyoruz. İş birliklerine, önemli anlaşmalara, kontratlara açık olabileceğiz. Burç değiştiren Merkür, 11 Şubat Cumartesi günü Kova burcu ilerleyişine başlıyor. İçinde bulunduğumuz dönem bilgi alışverişi içinde olma, yeni bilgiler toplama, grupsal bağlantılar ve paylaşımlar içinde olma güdülerimizin artmakta olduğunu fark edebiliriz. Yeni fikirleri güvenle ortaya koymak, fikir ve düşüncelerin savunuculuğunu yapmak, içinde bulunulan koşullara mantıksal ve analitik yaklaşmayı başarmak Merkür, Kova burcu sürecinin pozitif etkileri.

Haftanın günlerine göre;

6 Şubat Pazartesi günü, Merkür Neptün arasında 60 derecelik açının kesinleşmesiyle birlikte üretken ve verimli fikirlerimizin fayda sağlayacağı bir güne başlıyoruz. Yeni fikirlere ve iş birliklerine uyum gösterme eğilimimizi ön plana çıkarmakta fayda var. Egosal çıkışlarımızın ise sert engeller ile karşılaşabileceğini unutmamak ve özellikle karşımızda otorite figürü olabilecek kişilerle yaşanacak sorunlara yönelik dikkatli olmakta yarar var. 17:16 sonrasında boşluğa giren Ay günü açısız tamamlıyor. Bu saat sonrasına önemli kararlar almayı bırakmamak daha iyi olur.

7 Şubat Salı günü, içinde bulunduğumuz şartları daha iyi hale getirebilmek ya da yeniden düzen vermek, ihtiyacı olan sistemi sağlayabilmek için bugün harekete geçebiliriz. Fayda üretecek çalışmalar, işlerimize odaklanmak, ciddi ve mantıklı düşünebilmek avantajımız haline gelebilir. Aşırı iş yükü almaktan kaçınmakta fayda var. Duygusal olarak depresifliğe düşecek kadar kendimizi sorumluluklar içine almamak önemli. Akışta kalmayı da hatırlamak güzel olur.

8 Şubat Çarşamba günü, haftanın en yüksek ve pozitif enerjili günündeyiz. Birçok şeyi yeniden yapılandırmak, tazelemek, form vermek için bugün enerjisinden faydalanabiliriz. Planlarımızı geleceğe yönelik düşünebilir ve kalıcı olabilecek şekilde gerçekleştirme yolunda adımlar atabiliriz. Başak burcu ilerleyişinde Ay’ın Uranüs ile üçgen açısı işlerimize akıcılık ve hız kazandırıyor. Güzel bir gün olsun

9 Şubat Perşembe günü, sabah saatleri hızlı bir iletişime, hızlı değişen ve gelişen şartlara işaret ediyor. Çabuk kararlar almak, elimizdeki işleri pratik ve hızlıca tamamlamak için erken saatleri değerlendirebiliriz. Ay’ın Terazi burcu ilerleyişine başlamadan önce saat 09:40 – 11:46 aralığında boşlukta ilerleyeceğini aklımızda tutmamızda fayda var. Bu aralıkta yön bulmakta zorlanabilir, aldığımız kararlarda istikrar sağlayamayabiliriz. Günün devamında dışa dönük bir yapı kazanıyoruz. Sosyal ilişkiler, özel ilişkiler içinde dengeyi korumak, düşünmeden hareket etmemek, abartılı davranışlar içinde olmamak önemli.

10 Şubat Cuma günü, girişkenliğimizin bizi desteklediği bir gündeyiz. Kendimizi daha cesaretli hissedebileceğimiz bugün iyi iletişim kurabilmenin, sosyal çevrenin, arkadaşların ve işbirlikçi tavırların getirebileceği fırsatlarla karşılaşabilir, değerlendirebiliriz. Haberleşmeler, duyurular, toplantılar gibi etkinliklere ayırabileceğimiz gün genelinde ekip çalışmasına yatkın davranmanın gerekliliğini aklımızda tutmakta fayda var. Önemli ve ciddi kararların gündeme gelmesi ve bir nihai sonuç alması söz konusu olabilir. Terazi burcu ilerleyişini gün boyu sürdüren Ay’ın Mars ile üçgen açısı hem zihinsel hem fiziksel hareketli bir günün bizi beklediğinin işaretçisi.

11 Şubat Cumartesi günü, Ay ve Güneş arasında üçgen açının aktifliği ile başladığımız gün içerisinde Ay’ın Satürn ile de uyumlu açısı kesinleşiyor. İşbirliklerinden, ortaklıklardan yana fırsat ve başarılı gelişmeler sağlayabileceğimiz bugünü ilişkiler anlamında olumlu olarak değerlendirebiliriz. Merkür burç değiştiriyor, Kova burcu ilerleyişine başlıyor. Bilgi alışverişinin artması, yeni fikirlere açıklık, global bakış açısının öne çıkması içinde bulunduğumuz süreci şekillendirecek. 19:42 – 21:35 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay sonrasında Akrep burcuna geçiyor. Gece saatlerinde tartışmalara, fikir zıtlıklarına dikkat.

12 Şubat Pazar günü, içe kapalı ve daha fazla kendi duygularımıza, seçimlerimize odaklanma ihtiyacı hissedeceğimiz bugün diğer kişilerden kendimizi soyutlamak yerine deneyimlerimizi paylaşmak, onlara destek olmak ile kendimize de fayda sağlayabiliriz. Başkalarını desteklemek, bilgimizi paylaşmak, bölüşmek için güzel bir gün.

Güzel bir hafta dilerim

Sevgilerle,

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: