BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY

7 Mart Salı

7 Mart Salı günü 16 derece Başak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay enerjisi aniden gelişen ve değişen durumlara işaret edebilecek bir yerleşime sahip. İçinde bulunduğumuz koşulların yeniden şekillenmeye ihtiyaç hissettiği bir döneme doğru gidiyoruz. Geçtiğimiz günlerde başlattığımız işlerimizin bir nevi sorgulamaya alındığı ne kadar gerçek ve ne kadar işe yarar şeyler olduğu konusunda yeniden sınandığı bir süreç bizi bekliyor diyebiliriz. Önemli bir eleme, analize tabi tutma durumları ağır basan şartlar halini alacak. Gerçekçi ve işe yarar olmayan kararların ya da başlangıçların bir nevi yıkılıp yeniden kurulabileceği, yeni düzenlemelere ihtiyaç hisseden hal alabileceği muhakkak. Peki ama acaba gerçekten işe yaramayacak planlar mıydı? Yoksa aşırı ayrımlaştıran ya da aşırı hoşnutsuzluk sergileyen bir bakış açısının kurbanı mı olmaktalar. Bu içinde bulunacağımız dolunay sürecinin en önemli sorusalını oluşturacak.

Dolunay Mars ile birlikte zorlu bir görünüm sergiliyor. İşin içine Mars’ın da katılmış olması baskı oluşturan şartlardan çıkışın agresif, öfkeli, tartışmacı, kavgaya açık bir tavra da açıklık sergileyeceğini işaretçisi. Değişkenlik ve tutarsızlık enerjisi bu kadar hakimken atacağımız adımlarda dikkatli ve sakinlik içinde olmaya çaba göstermek yerinde olur. Belki bir şeyleri net karara bağlamak için tam da doğru zamanlarda olmayacağız. İkilemde kalma enerjisinin aktifliği yanılgılara, hatalara, kayıplara ve kurban durumuna düşmelere sebep olabilir. Dolunay’ın yönetici gezegeni Merkür ve Balık burcu ilerleyişinde, rahat ettiği bir yerleşimde değil. Akıl tutulması, kafa karışıklığı yaratabilir. Güneş’le yaklaştıkça da kendinden geçercesine kavrulacak ve kutsal amaçlar uğruna ya parçaları bütünleştirecek ya da detaylarda yok olup gidecek. Satürn yaklaşık 2 buçuk yıllık Kova burcu ilerleyişini tamamladı ve şimdi dolunayın hemen akabinde Balık burcu ilerleyişine başlıyor. Bütüne fayda üretmenin esas olduğu zamanlara ilerliyoruz. Benim için mükemmel olan değil hepimiz için faydalı olan asl olana olacak.

Ülkemiz haritasında öyle kritik bir yerleşimde ki dolunay bir nevi hayat planı üzerinde etki ve ses getirecek durumlara işaret ediyor. Kova burcunun son derecesinde ilerleyen Satürn, natal haritamızın 12. Ev gezegeni olan Ay ile üçgen açıda. Halk olarak üzerimize almamız gereken sorumlulukların farkındayız. Kolektif, birlik, beraberlik bakış açısının yoğunlaştığı zamanlardayız. Siyasi arenada oluşan güncel durumlar hepimizce malum. Zıtlık ve kutupsallık kolay aşılacak bir sorun gibi görülmüyor. Ama bilmek gereken kritik nokta dolunayın yönetici gezegeninin Güneş ile yaklaşan kavuşumu ve bu şu anlama gelir ki; yönetici ya da başkan konumunda olan kişinin muhalif olana kişiye karşı daha güçlü olacağıdır. Bu bir parti içinde geçerli olur, 6’ lı masa gibi bir oluşum için de geçerli olur. Meral Akşener’in geri adım atmasını ya da oyunu onlar adına kullandığı adayların tek başına yürümek yerine bağlı oldukları başkanlarını desteklemek ve birlikte hareket etmek anlayışında olma ihtimallerini yükseltir. Yalnızlaştıran bir etki halini alabilecek işaretler Meral Akşener için beklenmedik durumlar halini alabilir. Siyasi gündemi bu kadar tutmak şimdilik yeterli. Dolunayın hem ülkemize hem her birimize güzellikler getirmesini dilerim.

Dilara Efeoğlu

ASA CAPISAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: