MARS – NEPTÜN KARESİ YAKLAŞIYOR!

ENTRİKALAR – HİLELER- SUİKASTLER – ÇÖZÜLMELER – GİZLİ İŞLER

MARS – NEPTÜN KARESİ YAKLAŞIYOR!

Mars ve Neptün arasında kare açı yaklaşıyor. 15 Mart Çarşamba günü kesinleşecek açı bu hafta sonundan itibaren en aktif günlerinde olacak ve önümüzdeki haftanın tamamını kapsayacak.

İki gezegen arasındaki açılar en genel anlamda bizi harekete geçiren dürtülerimiz üzerinde etkili olur. Ne için hareket geçeriz? Eylemlerimizin arkasında yatan asıl emelimiz ne? Neptün söz konusu ise ki burada öyle o zaman bizi hareket geçiren şey hayallerimiz, düşlerimiz, heveslerimizdir. Eylemlerimizin arkasında yatan şey, özlemlerimiz, ideallerimiz, tutkularımızdır. Böylesi duygular ile yoğunlaşmak ve sert etkiler altında olmak hayalleri gerçeğe dönüştürme arzusunun getireceği cesur bir savaşçı yaratabileceği gibi, hayallerini gerçekleştirmek için gözü hiçbir şey görmeyen, aldanmaya, aldatmaya müsait hale gelmiş bir davranış modeli çizmeye de eğilim verir. İstekler karşısında zayıf olmak hatta bir nevi zafiyet içerisinde olma yine bu görünümün ortaya çıkaracağı etkileri oluşturabilir.

Tutkular ya kazan ya da kaybet dedirtebileceğinden her türlü istek ve amaç için kendini feda edercesine savaş içerisine girmek kazanç sağlayacak olabilmekten çok yanılgılara, hüsrana, kayıplara ve kurban haline gelmeye kadar ilerleyebilir. Adaleti sağlıyorum derken aslında kendi adaletini ortaya koyacak tipte kararlarla hareket etmek ve sonucunda bir nevi ilahi yargı haline gelme bunalımları yine bu açının doğuracağı sonuçlar olabilir.

Skandallar, hileler, gizli işler, üzeri örtülü şeyler yine bu içinde bulunacağımız dönemin tipik doğasını tanımlayabilir. Her türlü yanıltmaya, manipülasyona açık bir zemin oluşabileceğini akılda tutmak faydalı olur. Aslı anlaşılamayan olaylar, örtbas edilmiş bir takım işler, oldu bittiye getirilen durumlar, suikastler, gizli teşkilatlar ve gizli ayaklanmalar yine içinde bulunacağımız süreçte gelişecek olayların şekillendiricisi olabilir.

Dilâra Efeoğlu

ASA ISARCAP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: