İçinde bulunduğumuz yılın en dikkat çeken gezegen görünümlerinin olduğu bir sürece giriyoruz.

Mars – Jüpiter – Plüton / Aslan – Boğa – Kova T-kare açı kalıbı halini alacaklar

18 Mayıs Jüpiter Plüton karesi

21 Mayıs Mars Plüton karşıtlığı

23 Mayıs Mars Jüpiter karesi

Jüpiter Plüton karesi hakkında olası durumları daha önce bir yazımda paylaşmıştım, bu yazıma da oradan alıntı yapacağım ama öncesinde biraz oluşacak görünüme detaylı bakalım. Jüpiter Plüton, iki gezegeninde içinde bulundukları burçların sıfırıncı derecesinde açıyı kesinleştirecek olmaları ve bunun aynı zamanda Jüpiter’in Boğa burcuna geçiş anı haritasının da bir göstergesi olduğu oldukça dikkat çekici. 20 Mayıs’ta Aslan burcuna geçen Mars yine hemen sıfır derecede Plüton ile karşıt açısını kesinleştirirken, 23 Mayıs’ta Jüpiter ile karesi 1 derecede kesinleşiyor. Astrolojik olarak T-kare olarak adlandırılan bir açı kalıbı (görünüm) Mars – Jüpiter – Plüton arasında oluşuyor. Gezegenlerin burç yerleşimleriyle baktığımızda Aslan – Boğa – Kova / sabit nitelikte yerleşimler. Güçlü ve zorlu bir açı kalıbı görünümü. Dikkat çekici günler, dikkat çekici zamanlar.

Rekabetçi, agresif, güçmerkezci, ün, başarı, prestij peşinde, talepkâr, cüretkâr ve karar merci olma tutkusu ile şekillenecek türde enerjiler aktif olacak. Bu bir güç çarpışmasına, inanç ya da ideal çarpışmasına dönüşebilir. En genel anlamıyla beklentilere sınır koymak zorlaşabilir. Yenilgiyi kabul etmek istenen bir durum olmayabilir.

31 Mart tarihli Jüpiter Plüton karesi hakkında yazımı yeniden burada paylaşıyorum.

KONSERVATİF ve PROGRESİF BİR ÇARPIŞMA, 16 Mayıs günü Boğa burcuna geçiş yapan Jüpiter, Kova burcu ilerleyişinde durağanlaşan ve Oğlak burcuna doğru gerilemeye hazırlanan Plüton ile 90 derecelik açı yapacak. Açının kesinleşeceği tarih 18 Mayıs 2023 günü ve bu anda iki gezegende içinde yerleştikleri burçların ilk derecelerinde, sıfır derecede olacaklar. İki gezegenin kavuşumu en son 2020 yılında retro hareketleriyle birlikte üç kez Oğlak burcuna gerçekleşmişti. Görünümün yaratacağı etki oldukça çarpıcı sonuçlar açığa çıkarabilir. Sabit burçlarda yerleşimlerini de dikkate aldığımızda, sarsan nitelikte olayların ve durumların açığa çıkması çok muhtemel. Genel olarak iki gezegenin birbiriyle ilişkisi güç, kudret ve yönetimsel anlamda bir karakter yapısı taşır. Şimdi ilk kare fazında olan görünüm ise, zorlu, rekabete davetiye çıkaran, güç arayışı ve güç kullanmaya meylettiren, savaşçı bir bakış açısını açığa çıkaracak türden enerjiyi ifade ediyor. KONSERVATİF, tutucu, muhafazakâr olmakla PROGRESİF, ilerici, geleneklerin dışında gelişmeci bir bakış açısının çarpışması olarak da ifade edebileceğimiz türden bir etki mekanizmasının devrede olacağını söyleyebiliriz. Bu hem kişisel olarak davranış modeli halinde toplumsal olaylarda görülecek rollerde etkili olabileceği gibi, bazı sektörde de çok ön planda kendini baskın şekilde gösteriyor olacak.

PARA PİYASASI- BANKALAR VE BANKACILIK SEKTÖRÜ – SERMAYE PİYASALARI – KRİPTO PARALAR – DİJİTAL PARALAR – TOPRAK SERMAYESİ – GAYRİMENKUL – İNŞAAT SEKTÖRÜ

En çok sarsıcı etkiyi alacak alanlar olacak gibi görülüyor. Bu konularda dağıtan, çözen, kontrolü kaybettiren türde olaylar ve gelişmeler söz konusu olabilecek. Ayrıca değişim ve standartların yenilenmesi yine aynı açının ortaya çıkaracağı gelişmeleri de getirebilecek. Açının kesinleşmesinin hemen ardından Plüton Oğlak burcuna gerileyecek ve en küçük birimden en büyük teşkilata kadar sistemler, devletler, yönetimler üzerinde kendini göstermeye bir süre daha devam edecek.

Dilâra Efeoğlu, ASA, CAPISAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: